Kurs dolara (USD) traci ponad 0,6 proc. do złotego w poniedziałek, euro, frank i funta także pod kreską 5 października 2020 roku
Pary walutowe z polskim złotym

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. Złotówka zakończy tydzień na plusie, a dziś dobre nastoje utrzymują się. Co prawda ruchy nie są tak duże jak przed weekendem, niemniej nasza krajowa waluta umacnia się do euro, dolara, franka i funta. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Na parach z PLN możemy obserwować dalsze umocnienie
  • Złotówka zyskuje w poniedziałek do głównych walut
  • Złoty na plusie w ujęciu do euro, dolara, funta i franka
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8080 zł 05.10.2020, godzina 16:10
Kurs euro EURPLN 4,4890 zł 05.10.2020, godzina 16:10
Kurs funta GBPPLN 4,9380 zł 05.10.2020, godzina 16:10
Kurs franka CHFPLN 4,1620 zł 05.10.2020, godzina 16:10

Kurs dolara do złotego pogłębia przecenę

Podczas ubiegłego tygodnia mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. Ostatecznie nasza krajowa walutowa umocniła się do dolara, euro, funta i franka.

Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN kontynuuje spadki po powrocie poniżej strefy oporowej przy 3,89 zł. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak notowania znajdują się poniżej, należy oczekiwać dalszej przeceny. Aktualnie jako najbliższe ważne wsparcie należy traktować strefę przy 3,77 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN rozpoczyna tydzień od spadków

W ubiegłym tygodniu na kursie funta do złotego mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność. Notowania GBP/PLN przez chwilę znalazły się powyżej okrągłego poziomu 5 zł, jednak szybko wróciły poniżej. Aktualnie, dopóki kurs będzie się utrzymywał pod nim, bardziej prawdopodobne wydają się spadki.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro poniżej 4,5050 zł

Kurs euro do złotego także znajduje się dziś pod kreską. Patrząc technicznie na wykres D1, notowania wróciły poniżej poziomu horyzontalnego 4,5050 zł, Zgodnie klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs znajduje się poniżej, obowiązuje scenariusz spadkowy. Najbliższe wsparcie znajduje się s kolei przy 4,47 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN pogłębia korektę spadkową

Kurs franka szwajcarskiego również znajduje się w poniedziałek pod kreską. Notowania CHF/PLN dynamicznie odbiły w ubiegłym tygodniu od strefy oporu wynikającej z mierzenia 61,8% ostatniej fali spadkowej, skąd rozpoczęła się głębsza przecena. Jeżeli obecny nie ulegnie zmianie, należy oczekiwać ruchu w kierunku wsparcia przy 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN

CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here