kiwi będące symbolem pary NZDUSD
Dolar nowozelandzki nazywany jest przez traderów “kiwi”

Odbicie walut Antypodów trwa w najlepsze. W efekcie kurs dolara (USD) traci do dolara nowozelandzkiego niemal dwa procent, osuwając się również do dolara australijskiego. Notowania drugi dzień z rzędu testują poziom 0,6850, którego wybicie otworzy drogę do maksimów z ostatnich dwóch miesięcy.


Kurs dolara nowozelandzkiego wspierany przez RBNZ i nowe plany porozumienia w wojnie handlowej

W trakcie środowej sesji dolar nowozelandzki (NZD) korzystał z jastrzębiego tonu banku centralnego (RBNZ) – ten co prawda nie zdecydował się podnieść stóp procentowych, brzmiał jednak pewniej niż spodziewali się inwestorzy. W czwartek natomiast korzystny wpływ na waluty surowcowe (w tym AUD i CAD) mają doniesienia z frontu USA – Chiny. Donald Trump miał stwierdzić, że zgodzi się przedłużyć o kolejne 60 dni termin ostatecznego porozumienia jeżeli ma to pomóc w negocjacjach i osiągnięciu wspólnego języka.

NZD korzysta więc z pozytywnego sentymentu i wybija obszar dwóch średnich wykładniczych (50 i 200 EMA), testując 23,6% zniesienia trendu wzrostowego rysowanego od października. Kluczowy poziom oporu znajduje się w okolicach 0,6940 gdzie przebiegają szczyty z grudnia i końca stycznia:

kurs dolara nowozelandzkiego
Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego (NZD/USD) zyskuje drugi dzień z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Antypody wygranymi europejskiego popołudnia

Jak wspomniano wcześniej, na najnowsze doniesienia pozytywnie reaguje również dolar australijski (AUD), który również w czwartek zyskuje do USD. Aprecjacja nie należy już jednak do tak dynamicznych i jej część została zniesiona przez dolarowe byki.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here