Kurs dolara (USD) traci do złotego we wtorek, euro, frank i funta także pod kreską 6 października 2020 roku
Pary walutowe z polskim złotym

Pomimo, że dzisiejsza sesja na parach z polskim złotym, rozpoczęła się od strat naszej krajowej waluty, tak w godzinach popołudniowych złotówka umacnia się do euro, dolara, franka i funta. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Na parach z PLN możemy obserwować dalsze umocnienie złotego
  • Złotówka zyskuje we wtorek do głównych walut
  • Złoty na plusie w ujęciu do euro, dolara, funta i franka
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7995 zł 06.10.2020, godzina 16:50
Kurs euro EURPLN 4,4782 zł 06.10.2020, godzina 16:50
Kurs funta GBPPLN 4,9302 zł 06.10.2020, godzina 16:50
Kurs franka CHFPLN 4,1550 zł 06.10.2020, godzina 16:50

Kurs dolara do złotego zmierza w kierunku wsparcia przy 3,77 zł

Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN kontynuuje spadki, które rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Po powrocie poniżej strefy oporowej przy 3,89 zł, przecena przybiera na sile. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak notowania znajdują się poniżej, należy oczekiwać dalszych spadków. Jako najbliższe ważne wsparcie należy traktować strefę przy 3,77 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN powoli w dół

W ostatnim tygodniu na kursie funta do złotego mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność. Notowania GBP/PLN przez chwilę znalazły się powyżej okrągłego poziomu 5 zł, jednak szybko wróciły poniżej. Aktualnie zmienność jest nieco niższa, niemniej sytuacja techniczna wskazuje na możliwość dalszych spadków. Dopóki kurs będzie się utrzymywał pod nim, bardziej prawdopodobieństwo przemawia za atakiem na strefę wsparcia przy współczynniku 61,8%.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro poniżej pogłębia spadki

Kurs euro do złotego także znajduje się dziś wyraźnie pod kreską. Patrząc technicznie na wykres D1, notowania utrzymują się poniżej poziomu horyzontalnego 4,5050 zł. Dlatego też, zgodnie klasycznymi założeniami analizy technicznej, należy oczekiwać pogłębienia spadków. Najbliższe wsparcie znajduje się s kolei przy 4,47 zł. W przypadku jego pokonania, przecena może przybrać na sile.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN pod kreską we wtorek

Kurs franka szwajcarskiego także znajduje się we wtorek pod kreską. Notowania CHF/PLN  odbiły się w ubiegłym tygodniu od strefy oporu wynikającej z mierzenia 61,8%, skąd rozpoczęła się aktualna fala spadkowa. Jeżeli obecny się utrzyma, należy oczekiwać ruchu w kierunku wsparcia przy 4,1140 zł. Wcześniej podporę dla kupujących moze jednak stanowić jeszcze współczynnik 50% ostatniej fali wzrostowej.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here