dolar nowozelandzkiDolar nowozelandzki jest niewątpliwie zwycięzcom europejskiego poranka, reagując silnymi wzrostami po posiedzeniu Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ), które miało miejsce o godzinie 02:00 czasu polskiego. W efekcie kurs dolara (USD) traci do swojego nowozelandzkiego kuzyna (NZD) najsilniej od początku listopada, a cena odbija od miesięcznych dołków.


RBNZ nie zmienia stóp, brzmi jednak pewniej. W efekcie dolar nowozelandzki zyskuje

Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami bank centralny Nowej Zelandii zdecydował się utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie, a zgodnie z prognozami pierwsza podwyżka nastąpi dopiero z końcem 2020 roku. Retoryka instytucji została jednak wyraźnie zmieniona – ta spodziewa się wyższych poziomów inflacyjnych, osiągnięcia optymalnego poziomu bezrobocia i dobrej koniunktury gospodarczej. W efekcie NZD/USD reagował bardzo silnym wzrostem, korygując przekonania rynkowe znajdujące się w cenie przed posiedzeniem.

kurs NZD USD 13 lutego
Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego na wykresie D1. Źródło: Tradingview.com

Od strony technicznej, NZD/USD odbijał ponownie od istotnego poziomu wsparcia wyznaczanego przez minima z zeszłego miesiąca oraz szczyty z sierpnia 2018 roku. Kurs dolara nowozelandzkiego w środę pokonuje 200-okresową średnią ruchomą i podchodzi pod 0,6850 gdzie przebiega 23,6% zniesienia trendu wzrostowego z ostatnich czterech miesięcy.

Dolar oddaje część zysków, skromne spadki

13 lutego 2019 roku, kurs dolara traci również do dolara australijskiego, funta szterlinga, dolara kanadyjskiego, franka szwajcarskiego i delikatnie do euro. Zyski generowane są jedynie wobec japońskiego jena.

Ta niewielka korekta jest jednak niezbędna po nieprzerwanym rajdzie wzrostowym, który od ostatnich sesji generował USD.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here