Naga MarketsKurs dolara (USD) straci wobec AUD i NZD - prognozuje MUFGKurs dolara australijskiego i nowozelandzkiego w maju umacniał się w stosunku do greenbacka. Analitycy MUFG spodziewają się dalszych umocnień notowań AUD/USD oraz NZD/USD na przestrzeni obecnego roku. Zobacz poziomy cenowe prognozowane dla tych par walutowych.

Kurs dolara australijskiego z byczą perspektywą MUFG

Dolar australijski był trzecią najgorszą walut z grupy G10 jeśli chodzi o postęp z czynnikami zapewniającymi większy przepływ dwukierunkowy. MUFG uważa, że zyski AUD w okresie objętym prognozą nie będą liniowe.— Wydaje nam się, że osiągnęliśmy punkt, w którym ceny aktywów na świecie są lepiej wyceniane dla globalnej reflacji, podczas gdy w kraju istnieje  większa doza niepewności, co do skali odbicia gospodarczego. Nie jest prawdopodobne, aby obie te obawy zostały utrzymane w przyszłości – wskazuje MUFG.

Analitycy są zdania, że bardziej prawdopodobna jest zwyżka cen towarów niż ich spadek. To z kolei miałoby pozytywny wpływ na umocnienie AUD.

Bank spodziewa się dalszych wzrostów na AUD/USD, chociaż mają one być umiarkowane. Na koniec obecnego kwartału prognoza zakłada poziom 0,78 USD, a do końca roku kurs ma wzrosnąć do 0,81 USD.

fpmarkets

Kurs dolara nowozelandzkiego po 0,75 USD na koniec roku

Dolar nowozelandzki zyskał w maju po oświadczeniu RBNZ dotyczącym polityki pieniężnej. Najnowsze projekcje wskazują potencjalnie na pierwszą podwyżkę stóp procentowych w III kw. 2022 r., a następnie wzrost do 1.75% w II kw. 2024 r.

RBNZ potwierdził również, że nie będzie w stanie nabyć pełnej wartości obligacji o wartości 100 mld NZD ze względu na ograniczenie o 60%.  Skup obligacji ma być kontynuowany do czerwca 2022 r., prawdopodobnie na trzy miesiące przed pierwszą podwyżką stóp proc. MUFG uważa jednak, że tempo skupu aktywów może być zmniejszone wcześniej, a koniec programu nastąpi szybciej niż sygnalizowano.

Zagrożeniem dla wzrostu NZD pozostaje podejście Nowej Zelandii do pandemii Covid-19. Europa i USA żwawiej podchodzą bowiem do otwarcia gospodarek niż Nowa Zelandia czy Australia.

MUFG oczekuje wzrostu notowań pary walutowej NZD/USD do poziomu 0,7350 USD na koniec obecnego kwartału. Do końca roku kurs dolara nowozelandzkiego ma osiągnąć poziom 0,75 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here