Naga Markets

Kurs dolara (USD) stabilny przed wypowiedzą Jerome Powella w Jackson HoleNiepewność wśród inwestorów nie ustaje, jednak w czwartek kurs dolara amerykańskiego (USD) wobec głównych walut jest stabilny. Niska zmienność wynika z oczekiwania inwestorów na przemówienie Jerome Powella, prezesa Rezerwy Federalnej.

  • Analitycy sądzą, że mniej gołębie przesłanie z wypowiedzi Powella może posłać dolara w górę.
  • GBP/USD rośnie i utrzymuje się w okolicach 1,32.
  • Według ekspertów, kontynuowanie agresywnej polityki pieniężnej przez FED doprowadzi do umocnienia jena. 

Kurs dolara delikatnie spada, pozostaje jednak stabilny

Rynek walutowy w czwartek rano jest całkowicie zdominowany przez napięcie przed ogłoszeniem kierunku polityki amerykańskiego banku centralnego. Analitycy przypuszczają, że Powell ogłosi dalsze łagodzenie polityki monetarnej, a także zwrócenie się w stronę wyższej inflacji. FED może pozwolić jej przekroczyć cel inflacyjny, który wynosi 2%.Jeśli FED okaże się mniej gołębi, niż wielu myślało, możemy zobaczyć rajd na dolarze – powiedział Reutersowi Kyosuke Suzuki, dyrektor ds. handlu walutowego w Societe Generale w Tokio.

W czwartkową noc indeks dolara zbliżył się do najniższego poziomu w tym tygodniu, a także do swojego 27-miesięcznego minimum. Od tego momentu indeks nieznacznie się odbił i osiągnął poziom 92,940.

Zobacz również: Kurs dolara w dół, Bitcoin i złoto w górę? Wybory prezydenckie w USA i wpływ na rynki

Euro natomiast zbliżyło się do swojego najwyższego poziomu w stosunku do dolara w tym tygodniu, a jego cena oscyluje w okolicach 1,1830 dolara. Europejska waluta zyskuje dzięki pozytywnym danym gospodarczym płynącym ze strefy euro.

Wykres przedstawiający zmianę kursu EUR/USD w ciągu 4 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Notowania funta w dobrej kondycji

Dobrze radzi sobie również jen, który kontynuuje wczorajsze zyski w stosunku do dolara, a kurs USD/JPY utrzymuje się na poziomie 105,997.

Bardziej agresywna polityka FED ma tendencję do osłabiania dolara, a ogłoszenie tej zmiany polityki było już czynnikiem w niedawnej łagodnej sile jena. – powiedział John Vail, główny strateg w Nikko Asset Management.

NED

Spośród największych walut najlepiej w stosunku do dolara radzi sobie funt szterling, który w czwartek umocnił się już o 0,13% i kosztuje 1,3225 dolara. Na kurs brytyjskiej waluty mogą negatywnie wpłynąć naciski ze strony Unii Europejskiej, aby zakończyć negocjacje w sprawie Brexitu przed 31 października.

Jeżeli mamy zapewnić ratyfikację nowego traktatu przed końcem roku, musimy mieć porozumienie do około 31 października. – powiedział Michel Barnier, główny przedstawiciel UE w negocjacjach.

Wykres przedstawiający zmianę kursu GBP/USD w ciągu 4 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here