Naga MarketsKurs dolara (USD) słabszy na szerokim rynku. Oczekiwania na komunikat FEDDolar jest słabszy na szerokim rynku, co tłumaczy się wyczekiwaniem inwestorów na jutrzejszy komunikat FED. Wczorajsze zamknięcie giełdowych indeksów na Wall Street było pozytywne, ale inwestorzy w Azji byli nieco ostrożniejsi. Pozytywne informacje napłynęły z Chin (sierpniowa produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna), co wzmocniło juana.

Kurs dolara australijskiego (AUD) jedną z najmocniejszych walut. Zamieszanie wokół TiKToka

Poznaliśmy też komunikat po posiedzeniu RBA – bank centralny nie zamierza się spieszyć ze zwiększaniem skali luzowania, chociaż pozostaje w gotowości – w efekcie AUD jest dzisiaj najmocniejszą walutą w zestawieniach. Dużą uwagę nadal przyciąga funt, który dzisiaj pozostaje stabilny po tym, jak wczoraj parlament skierował kontrowersyjny pakiet ustaw (Internal Market Bill) do dalszych prac w komisjach. To raczej nie poprawi relacji z Unią Europejską.

Ciekawy jest też wątek dotyczący TikToka. Okazuje się, że chińska spółka ByteDance planuje nie sprzedaż swoich amerykańskich aktywów, a restrukturyzację firmy, w ramach której nowymi akcjonariuszami zostaną amerykańskie Oracle i fundusze Sequoia Capital. Rynek zaczyna być sceptyczny co do tego, na ile taki ruch zyska aprobatę Donalda Trumpa, który wskazywał aplikację TikTok jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i zakazał jej funkcjonowania w obecnej formule na terenie USA. Ten wątek może być, zatem nadal czynnikiem ryzyka dla rynków.

Dzisiaj uwagę przyciągnie indeks ZEW z Niemiec (godz. 11:00), oraz dane nt. produkcji przemysłowej w USA (godz.15:15). W kraju mamy posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here