Naga MarketsHuśtawka nastrojów na rynkach trwa nadal. Po pierwszych exit polls szanse miał Biden, później nad ranem zwycięzcą “ogłosił” się Trump po tym, jak przejął Florydę, Teksas i Ohio. Niemniej to nie załatwiło sprawy, w grze zostało jeszcze kilka istotnych swing states, gdzie z godziny na godzinę przewaga Trumpa topniała po tym, jak zliczane były głosy oddawane pocztą. Według ostatnich wyliczeń Biden ma niewielką przewagę w Wisconsin i Michigan, oraz ma duże szanse w Nevadzie (chociaż tutaj liczenie głosów zostało przerwane).

To może pozwolić mu uzyskać wymagane 270 głosów elektorskich, chociaż sztab Trumpa już zapowiada kontestowanie tego wyniku – istnieje duże prawdopodobieństwo, że sprawa trafi do Sądu Najwyższego i na rozstrzygnięcie zaczekamy nawet kilka tygodni.

Rynki jednak starają się na to nie zważać. Mamy silne wzrosty spółek technologicznych na Wall Street, co wyciągnęło S&P500 na nowe szczyty.

Wykres dzienny FUS500

Na rynku FX dolar jest słabszy, niż kilka godzin temu, ale do poziomów z nocy mamy daleko.

Wykres dzienny EURUSD

Dzisiejsze dane makro z USA pozostały w cieniu powyborczych emocji. Niemniej odnotujmy, że usługowy ISM rozczarował w październiku spadając do 56,6 pkt., deficyt handlowy USA zmalał we wrześniu do 63,9 mld USD, a szacunki ADP dotyczące rynku pracy wskazały na wzrost nowych etatów w sektorze prywatnym tylko o 365 tys. w październiku (szacowano 600 tys.).

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here