Naga MarketsKurs dolara (USD) słabnie przez oczekiwania inflacyjne - NordeaKurs dolara traci przez transakcje reflacyjne oraz wyższe ceny surowców, uważają analitycy Nordea. Jak sugerują dowody empiryczne, oczekiwania wyższej inflacji osłabiają dolara amerykańskiego. Co będzie, gdy inflacja faktycznie wzrośnie?

Reflacja osłabia dolara, a rzeczywista inflacja wręcz przeciwnie

Według analityków Nordea, jeśli nastąpi trwały wzrost rzeczywistej inflacji, dolar będzie miał tendencję do wzrostów wraz z wrażliwymi walutami surowcowymi. Bank obawia się, że presja inflacyjna jest realna i pozostaje sceptyczny w kwestii utrzymania wzrostów przez kurs euro do dolara (EUR/USD).

Te artykuły również Cię zainteresują
Nordea uważa, że handel pod reflację jest zupełnie odmienny od tego, jak handlować pod inflację. Właśnie dlatego istotne jest zdiagnozowanie rzeczywistego stanu kształtowania się inflacji.

Bank jest zaniepokojony faktem ujawniającej się rzeczywistej inflacji. Nordea zwraca przy tym uwagę, że banki centralne chcą wierzyć, iż jest to jedynie  cecha krótkoterminowa.

Kiedy oczekiwania inflacyjne rosną, waluty powiązane z surowcami zwykle osiągają dobre wyniki. Zyskuje wtedy m.in. dolar australijski i korona norweska, podczas gdy dolar amerykański ma tendencję do osłabienia.

— Środowisko reflacyjne jest prawie zawsze negatywne dla USD, podobnie jak miało to miejsce w ciągu ostatniego roku – zauważa Nordea.

Istnieje jednak zauważalna zmiana dynamiki, gdy w gospodarce światowej występuje realna inflacja.

— Kiedy rzeczywista inflacja bazowa zaczyna osiągać wyższe poziomy, na rynku walutowym zostaje zwykle tylko jeden prawdziwy zwycięzca, a jest nim dolar amerykański – sugeruje Nordea.

invest
fpmarkets

Kurs euro do dolara najwyżej od stycznia

Tymczasem, kurs EUR/USD przekracza dziś szczyt z lutego br. To z kolei daje szansę na ponowny test obszaru oporu skupiającego tegoroczne maksima, który rozciąga się od 1,2300 do 1,2350 USD.

Wsparcie horyzontalne pozostaje w okolicach 1,2170 USD. Nieco niżej przebiega dodatkowo wsparcie dynamiczne w postaci środkowej wstęgi Bollingera (20-dniowa średnia).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here