Naga MarketsKurs dolara (USD) słabnie na rynku. USA nakłada sankcje na chińskich urzędnikówW środę dolar słabnie na szerokim rynku, gdyż widać poprawę sentymentu na globalnych rynkach – giełdy powróciły do zwyżek wspierane przez pozytywne doniesienia o pracach nad szczepionką na COVID-19. Według informacji, po podaniu specyfiku nad którym pracuje koncern Moderna, u wszystkich pacjentów poddanych wstępnym testom klinicznym, zostały wytworzone przeciwciała.

Coraz trudniejsze relacje amerykańsko-chińskie

Trudno jednak ocenić na ile przybliża nas to do momentu masowych szczepień. Niemniej rynek zapomniał o negatywnych statystykach i wcześniejszych informacjach z Kalifornii, której śladem mogą pójść inne stany. Zignorowana została też informacja o tym, że Biały Dom zdecydował się odebrać Hong Kongowi status specjalnego obszaru ekonomicznego w relacjach z USA, oraz nałożył sankcje na chińskich urzędników, którzy byli odpowiedzialni za tłumienie politycznych protestów w tym regionie. Brak większej reakcji rynków może wynikać z faktu, że taki ruch był wcześniej spodziewany. Nie zmienia to jednak faktu, że relacje amerykańsko-chińskie stają się coraz trudniejsze, choć nie widać ich radykalizacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dobrze zachowuje się euro, co może wynikać z oczekiwań rynków, co do powodzenia szczytu UE, jaki rozpocznie się w piątek, a skończy w weekend. Kluczowy temat to oczywiście przełomowy program pomocowy dla krajów Unii dotkniętych przez pandemię.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here