Naga MarketsKurs dolara (USD) silnie traci razem z ropą. Euro (EUR/USD) już powyżej 1,14 USD!Krach na rynku ropy w otoczeniu strachu o perspektywy wzrostu gospodarczego w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa ustawia handel na starcie tygodnia. Kurs ropy spadał nawet 30 proc. Obecnie WTI wyceniana jest na 30 a brent na 33 dolarów za baryłkę.


Kurs euro powyżej 1,14 USD, dolar amerykański silnie traci

  • EUR/USD rośnie ponad 1,14. USD/JPY runął pod 102,00. Jen zyskuje obecnie 3 proc. USD/CAD jest ponad 1,36 a EURNOK rośnie 5 proc. i zagrażając 11,00 jest na historycznych szczytach.
  • Kontrakt na DAX spada prawie 8 proc. Futures na S&P500 jest prawie 5 proc. pod kreską. Około 5 proc. zniżki miały miejsce na giełdach w Tokio i Hong Kongu.
  • Porozumienie między kartelem OPEC a jego sojusznikami z Rosją na czele odchodzi do przeszłości. Rozpoczyna się wojna cenowa. Efekt to potężne załamanie na rynku ropy, sięgające nawet 30 proc. Kurs WTI jest poniżej 30 USD za baryłkę a minima leżą przy 28 USD za baryłkę. Kurs złota jest blisko 1700 USD za uncję, długoterminowe maksima cały czas są w zasięgu kupujących. Kurs jest obecnie przy 1681,00.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here