Naga MarketsKurs dolara (USD/RUB) może zejść poniżej piątkowego dołka przy 75,30Informacja o nałożeniu “radykalnych” sankcji na Rosję przez USA nadeszła w zeszłym tygodniu w momencie, kiedy rubel częściowo już odrobił straty poniesione po pierwszych doniesieniach o możliwości nałożenia obostrzeń. Dlatego też technicznie dała impuls do ruchu powrotnego, który później został wymazany.

Na kursie dolara trwa rollercoaster

Przyczyniły się do tego doniesienia, że handel rosyjskim długiem będzie ograniczony dla amerykańskich funduszy tylko w przypadku rynku pierwotnego, co może dać furtkę pośrednikom na rynku wtórnym. Rosyjskie MSZ odgraża się sankcjami odwetowymi, ale rynek mało sobie co z tego robi. Wcześniejsze nawoływania Rosjan do tego, aby porzucić dolara w międzynarodowych rozliczeniach mają bardziej charakter propagandowy. Alternatywą do dolara mógłby być chiński juan, który zaczyna być wykorzystywany przez Chińczyków w rozliczeniach z partnerami handlowymi, ale wciąż u większości globalnych pośredników nie budzi on nadmiernego zaufania. Podobnie ma się sprawa z kryptowalutami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny USDRUB

Co dalej z USDRUB? Wiele będzie zależeć od globalnego sentymentu, a także polityki monetarnej w wydaniu Banku Rosji, danych makro, oraz sytuacji na rynku ropy. Analiza techniczna dopuszcza możliwość zejścia poniżej piątkowego dołka przy 75,30.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złoty | notowania sp500 | komentarz po sesji | bitcoin przewidywania | kurs euro online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here