Moneta euro na tle jednego dolaraNa początku nowego tygodnia kurs dolara (USD) umacnia się między innymi do europejskiej waluty, doprowadzając do testu poziomu 1,13. Ten ostatni raz przyciągał sprzedających pod koniec zeszłego miesiąca, stanowiąc jednocześnie dolne ograniczenie istotnej konsolidacji. Dolar dobrze radzi sobie również wobec funta, franka i jena, ustępując jedynie walutom surowcowym (dolar nowozelandzkiemu, kanadyjskiemu i australijskiemu).


Czy EUR/USD tym razem wybije 1,13? Kurs dolara chce rosnąć

Od początku 2019 roku eurodolar realizuje książkowy wręcz „range trading” – cena odbija regularnie od górnego, a następnie dolnego ograniczenia konsolidacji rysowanej pomiędzy 1,13 i 1,15(50). W poniedziałek, 11 lutego 2019 r., cena ponownie zeszła do dolnej bandy ruchu bocznego zwiększając presję sprzedażową na walucie strefy euro. EUR/USD kontynuuje więc swoją spadkową serię zapoczątkowaną w zeszłym tygodniu i jeżeli udałoby mu się w końcu pokonać konsolidację, to kolejne istotne wsparcie rysuje się na 1,1200 (minima z listopada):

kurs dolara do euro 11 lutego 2019
Kurs euro do dolara testuje w poniedziałek istotne poziomy techniczne. Źródło: Tradingview.com

W poniedziałek dolar niewątpliwie najlepiej radzi sobie do japońskiego jena, który wyraźnie pokonuje okrągły pułap 110,00 (blokujący wzrosty przez cały zeszły tydzień) i testuje poziomy obserwowane ostatni raz pod koniec zeszłego roku. Przed ceną nadal istotne opory – między innymi 200-okresowa średnia ruchoma i minima październikowo-listopadowe na 112,00, presja kupujących może jednak rosnąć.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here