Już o godzinie 14:30 poznamy ważne dane z amerykańskiego rynku pracy. Podczas sesji europejskiej mogliśmy obserwować raczej mniejszą zmienność, widać, że inwestorzy wyczekują na informacje z USA. Warto dodać, że największej zmienności możemy się spodziewać po parze walutowej USD/CAD, ponieważ o tej samej porze poznamy także odczyty z Kanady. Jak wygląda sytuacja techniczna na parach USD/CAD oraz EUR/USD? Zapraszam do szybkiego przeglądu technicznego przed dzisiejszymi danymi makro.


Kurs euro do dolara (EUR/USD) ma szansę na wybicie z konsolidacji

Kurs euro do dolara amerykańskiego (EUR/USD) znajduje się do dłuższego czasu w szerokiej konsolidacji. Coraz częściej testowane jest dolne ograniczenie trendu horyzontalnego, co może doprowadzić w końcu do wybicia dołem. Aby do tego doszło musielibyśmy zobaczyć pozytywne dane z USA. Ostatni raport ADP wskazywał raczej na gorsze odczyty, dlatego w przypadku pozytywnego zaskoczenia kurs EUR/USD mógłby zanurkować. Jeżeli jednak dane będą zgodne z oczekiwaniami, bądź gorsze to spodziewałbym się reakcji popytowej i obrony dolnego ograniczenia konsolidacji na tej parze walutowej

Kurs euro do dolara

Możliwa formacja odwrócenia trendu

Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy, to zgodnie z porannym przeglądem, na parze EUR/USD jest szansa na realizację formacji pochodzącej z klasycznej analizy technicznej. mowa tutaj o strukturze oRGR – odwróconej głowy z ramionami. jeżeli linia szyi czyli okolice 1,1250 zostałby wybite, rusz wzrostowy powinien przyspieszyć. W przeciwnym razie pokonanie poziomu 1,1210, może doprowadzić do kontynuacji spadków i wybicia nowych minimów.

Kurs euro do dolara

Kurs dolara kanadyjskiego (USD/CAD) bez wyraźnego kierunku

Kurs dolara kanadyjskiego porusza się w ostatnim czasie bez wyraźnego kierunku. jako strefę oporową należy przyjąć okolice ostatnich szczytów , czyli 1,3460. Wsparcie znajduje się natomiast przy 1,3300. Dopiero wybicie któregoś z tych poziomów może nadać kierunek dla USD/CAD w średnim terminie . Aktualnie należy zwrócić uwagę na zachowanie się ceny w lokalnej strefie horyzontalnej przy 1,3375, kurs dolara kanadyjskiego wielokrotnie reagował na ten poziom, zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Jeżeli zobaczymy wybicie górą, to celem dla pozycji długich powinny być ostatnie szczyty, natomiast odbicie się w tym miejscu, może doprowadzić do wyprzedaży i ruchu w kierunku 1,3300.

Kurs dolara kanadyjskiego

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here