Naga MarketsKurs dolara (USD) próbuje się wybijać, jednak pozostaje blisko marcowych minimówOd początku tygodnia obserwujemy próby rozegrania mocniejszego dolara na rynku. Koszyk USD pozostaje jednak blisko minimów z marca br. Odbiciu przecenionego USD nie sprzyja m.in. impas w zakresie nowego programu wsparcia, który miał zaprezentować rząd USA. Dodatkowo we wtorek na rynku pojawiły się doniesienia z Rosji, gdzie Putin potwierdził zarejestrowanie szczepionki przeciw COVID19.

Eksperci medyczni pozostają sceptyczni, jednak na rynku dało się zauważyć spadek awersji do ryzyka (zwyczajowo nie sprzyja to USD). W konsekwencji eurodolar ponownie podbił do 1,18 USD (vs 1,07 notowanych w marcu). Słaby dolar ma liczne „reperkusje” dla szerokiego rynku. Z jednej strony sprzyja transferom w kierunku walut EM oraz podbija wyceny surowców. Z drugiej natomiast podbija wycenę wspólnej waluty (EUR/USD to główna, globalna para FX) co najpewniej docelowo przyniesie reakcję ze stront EBC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wycena USD zdaje się być jednym z głównych czynników aktywizacji handlu również w przypadku PLN. Złoty konsoliduje nad 3,7 USD/PLN, gdzie raz po raz widoczne są próby rozegrania korekcyjnego podbicia. Krajowe czynniki jak dane makro czy retoryka RPP zepchnięte zostały na dalszy plan. Globalnie ciekawie prezentuje się również data 15/08 kiedy mamy być świadkami kolejnej rundy negocjacji handlowych na linii USA-Chiny, co wydaje się szczególnie interesujące w perspektywie ostatnich ruchów Trumpa wobec TikToka czy WeChat’a.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here