Naga MarketsKurs dolara (USD) próbuje korygować słabość. Założenia amerkańskiego pakietu pomocowego We wtorek dolar próbuje korygować ostatnią słabość i nieznacznie zyskuje na szerokim rynku. Wczoraj wieczorem indeks S&P500 zdołał jednak wybić się ponad opór przy 3230 pkt. za sprawą informacji wokół szczepionki firmy Moderna (pojawiły się głosy, że może być ona gotowa do zastosowania już w listopadzie, jeżeli teraz przejdzie ostatnią fazę testów), oraz wieści nt. kolejnego programu fiskalnego.

Demokraci sprzeciwiają się planom pomocowym. Koronawirus delikatnie hamuje w USA

Założenia zaprezentowane przez republikańskich Senatorów mówią o skali wsparcia rzędu 1 bln USD. Zawiera ono w sobie podtrzymanie zasiłków dla osób bez pracy (chociaż zostaną one nieco zredukowane), środki dla małego biznesu w celu utrzymania zatrudnienia, bezpośrednie czeki konsumpcyjne w wysokości 1200 USD na osobę, fundusze dla szkół, które zdecydują się wznowić nauczanie od września, oraz pieniądze na dodatkowe testy na koronawirusa.

Później jednak nastroje nieco się schłodziły po tym, jak Demokraci zdecydowanie sprzeciwili się przedstawionym założeniom planu. To zwiększa ryzyko, że stanie się on elementem politycznych przepychanek, zwłaszcza, że opozycja kontroluje Izbę Reprezentantów, a wybory są już na początku listopada (a dla części obywateli wcześniej, jeżeli zdecydują się zagłosować korespondencyjnie).

Statystyki dotyczące COVID-19 z USA pokazują na wyhamowywanie dynamiki nowych zakażeń. Uwagę rynków zaczyna jednak przyciągać sytuacja w Europie, gdzie liczba nowych przypadków zaczyna rosnąć. Pojawiły się spekulacje, że UE może rozważyć czasowe zamknięcie swoich zewnętrznych granic.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here