Naga MarketsKurs dolara USD pozostanie słaby w perspektywie kolejnych dwóch lat - Capital EconomicsAnalitycy dużych instytucji finansowych są raczej zgodni, szacują oni, że dolar będzie się w najbliższym czasie osłabiał. Analitycy Capital Economics są nawet zdania, że negatywna tendencja na amerykańskiej walucie utrzyma się przez najbliższe 2 lata! Sprawdźmy jak prezentuje się sytuacja techniczna na kursi euro do dolara (EUR/USD) i indeksie dolara (USD).

  • Dolar będzie tracił względem franka, jak i innych głównych walut
  • Kurs dolara pozostanie słaby
  • Dolar amerykański będzie tracił przez najbliższe dwa lata

Kurs euro do dolara z perspektywą dalszej zwyżki

Bez względu na ostateczne konsekwencje decyzji Departamentu Skarbu USA o sklasyfikowaniu Szwajcarii i Wietnamu jako manipulatorów walutowych, stratedzy z Capital Economics uważają, że istnieją powody, dla których dolar amerykański osłabi się zarówno w stosunku do franka, jak i donga wietnamskiego, a także większości innych walut w ciągu kolejnych dwóch lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Decyzja o oznaczeniu Szwajcarii i Wietnamu jako manipulatorów walutowych wydaje się być negatywna dla dolara. SNB może stać się nieco mniej aktywny na rynku walutowym. A władze Wietnamu prawdopodobnie pozwolą dongowi trochę się umocnić w stosunku do dolara, aby uniknąć dalszych kłopotów. Niezależnie od tego, co faktycznie zrobi administracja Bidena, uważamy jednak, że istnieje wiele innych powodów, dla których frank, dong i większość innych walut DM i EM wzmocni się w stosunku do dolara w ciągu najbliższych dwóch lat – napisali analitycy Capital Economics.

Jeśli chodzi o  sytuację techniczną na EUR/USD, notowania znajdują się w trendzie wzrostowym. Pomimo nieznacznego cofnięcia w minionym tygodniu, główna tendencja nie wydaje się zachwiana. Biorąc pod uwagę przesłanki płynące z AT, niewykluczony jest atak na kolejny współczynnik Fibonacciego, który znajduje się przy 1,2340. Natomiast jego pokonanie otwiera drogę do szczytów z 2018 roku – 1,2540. Kluczowym wsparciem pozostaje z kolei strefa przy 1,20 USD..

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał W1

Zobacz także: Kurs dolara do jena USD/JPY spadnie do poziomu 99,00 – uważają analitycy TDS

Kurs indeksu dolara pozostaje w trendzie spadkowym

Patrząc technicznie na indeks dolara, sytuacja nie wygląda najlepiej dla rynkowych byków. Od dłuższego czasu mamy tutaj do czynienia z tendencją spadkową. Jeśli chodzi o interwał D1, w ostatnich dniach kurs dotarł do wsparcia wynikającego z położenia mierzenia 161,8%, które zostało wyznaczone na ostatniej korekcie wzrostowej. Odbicie się ceny w tym miejscu może (jednak nie musi) zwiastować chwilowe odreagowania. Niemniej nie należy zapominać, że główny trend jest spadkowy, a jako opór dobrze może się sprawdzić poziom 91,7 czy 92,30.

Wykres indeksu USD
Indeks USD interwał D1

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy walut online | biomedlub akcje | giełda prognozy | akcje | pgnig notowania akcji | nasdq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here