Naga MarketsKurs dolara (USD) pozostaje nieco słabszy. Trump z chęcią cięcia podatkówZmiany są niewielkie, chociaż dolar pozostaje nieco słabszy. Wydaje się, że inwestorzy czekają na rozstrzygnięcia na szczycie UE, który rozpoczyna się dzisiaj, ale decyzje mogą zapaść w weekend – w efekcie reakcję rynków zobaczymy z niedzieli na poniedziałek. W temacie COVID-19 w USA nadal mamy negatywne statystyki i mieszane doniesienia, co do możliwego wprowadzenia poważniejszych ograniczeń.

Spekulacje dotyczące ponownego lockdownu w USA

Wczoraj pojawiły się spekulacje po tym, jak w Teksasie odnotowano rekordową liczbę dziennych zakażeń, ale gubernator tego stanu zaprzeczył planom lockdownu. Niemniej taka możliwość jest poważnie rozważana przez władze Miami na Florydzie. Media donoszą o tarciach w obozie Trumpa, co do kształtu kolejnego programu fiskalnego, który ma zostać wdrożony po wakacjach. Prezydent chciałby cięcia podatków, podczas kiedy Sekretarz Skarbu Mnuchin opowiada się bardziej za czekami konsumpcyjnymi i podtrzymaniem wsparcia dla osób bezrobotnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem pakiet stymulacyjny jest podobno rozważany też przez chińskie władze (China Securities Journal donosi o planach przekazywania czeków konsumpcyjnych, dofinansowania przy zakupie nowych aut, ale i też kolejnych projektach infrastrukturalnych planowanych przez władze).

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here