Kurs dolara (USD/PLN) znowu w górę, razem z nim frank szwajcarskiPolska złotówka w poniedziałek notowała bardzo dobrą sesję, napędzana między innymi spadkami dolara amerykańskiego. Wtorek przynosi jednak odwrócenie sentymentu i zarówno kurs USD/PLN, jak i innych głównych walut zyskuje do złotówki. Kurs franka (CHF/PLN) rośnie o 0,5%, a funt szterling umacnia się o prawie 0,6%. Sprawdź wtorkowe kursy walut.

  • Indeks polskiego złotego traci do ważonego koszyka walut 0,1%
  • Najsilniej zyskuje kurs funta (GBP/PLN), który podchodzi pod 4,95 zł
  • Euro i dolar zyskują około 0,3%
  • W tym samym czasie frank szwajcarski (CHF/PLN) rośnie o około 0,5%

Kurs dolara testuje poziomy poniżej 3,90 zł i odbija

Notowania USD/PLN w trakcie wtorkowej sesji chwilowo spadały do poziomu 3,88 zł, testując czerwcowe minima, jednak po silniejszej deprecjacji poniedziałkowej przyszedł czas na odreagowanie. W efekcie kurs dolara rośnie o 0,3% i powraca w okolice poziomu 3,91 zł.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Kurs franka spadał do 4,09 zł, jednak CHF/PLN powraca do wzrostów

Podobna sytuacja jak na dolarze amerykańskim miała miejsce również na parze walutowej CHF/PLN. Kurs franka szwajcarskiego pogłębiał lokalne dołki i spadał chwilowo do 4,09 zł, jednak późniejsze odwrócenie kondycji złotego spowodowało powrót pary walutowej nad poziom 4,12 zł i wzrost dzienny o 0,45%.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Kurs euro nieskutecznie próbuje schodzić do 4,41. EUR/PLN umacnia się o dwa grosze

Poranne próby umacniania się złotego drugi dzień z rzędu napędzane wzrostem apetytu na ryzyko wśród zagranicznych inwestorów zostały szybko zakończone. W efekcie EUR/PLN po teście poziomu 4,41 zł odbija ostatecznie o 0,33% i wraca w okolice 4,43 zł, utrzymując się w tej samej konsolidacji, w której przebywa od końca maja.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta podobnie jak konkurenci. GBP/PLN z odbiciem o niemal 0,6%

Notowania funta brytyjskiego były jednymi z najsilniej osuwających się w poniedziałek, a we wtorek są jednocześnie jednymi z najsilniej odbijających. Para walutowa GBP/PLN rośnie o prawie 0,6% i kosztuje ponownie około 4,95 zł, wyznaczała natomiast dzienne minima na poziomie 4,91 zł.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here