Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) zależny od wyborów prezydenckich w USA
Joe Biden, główny kandydat Demokratów na stanowisko prezydenta w USA

Para walutowa EUR/USD w drugim kwartale 2020 roku zyskiwała niemal 2%, a dolar musiał uznać wyższość swojego konkurenta ze strefy euro. Obecnie na głównych parach z USD panuje szeroka konsolidacja, gdzie nie bez znaczenia pozostają zbliżające się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Donald Trump traci poparcie społeczne, co działa na korzyść Joe Bidena. Czy prezydent o silnie lewicowych poglądach będzie miał wpływ na zachowanie dolara amerykańskiego? O tym w Comparic24.tv opowiadał Maciej Przygórzewski, głównym ekspert walutowy Walutomat.pl.

  • Dolar spadał do euro na najniższe poziomy od ubiegłego roku, konsolidując obecnie pod poziomem 1,14-1,13
  • Indeks amerykańskiej waluty (DXY) pozostaje w potrzasku konsolidacji na kilkumiesięcznych minimach i jak na razie nic nie wskazuje na to, że sytuacja ulegnie zmianie
  • Dolarowi nie pomaga również silny na rynkach apetyt na ryzyko i nieustanne wzrosty amerykańskich indeksów

Kurs dolara (USD/PLN) uzależniony od sondaży wyborczych w USA

W Stanach Zjednoczonych występuje zbiór czynników, które powinny warunkować dalsze zachowanie dolara. Od miesiąca obserwowany jest moment wyczekania inwestorów, a inwestorzy doszli do wniosku, że spadek USD do EUR był zbyt silny. Wybory prezydenckie pozostają obecnie tematem numer jeden, a urzędujący prezydent nie radzi sobie najlepiej w sondażach – komentował Maciej Przygórzewski.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli obecna niepewność się utrzyma i para walutowa EUR/USD wybije poziom 1,13 USD, wtedy nie można wykluczyć powrotu do silniejszych wzrostów, uważa ekspert Walutomat.pl.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here