Naga Markets

Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPodwyżka stóp proc. Fed o 75 pb. oraz dodatnia rewizja oczekiwań docelowego poziomu stopy funduszy federalnych do 4,6 proc. z 3,8 proc. przyczyniły się do sokowego wręcz wzrostu dolara amerykańskiego, którego kurs w relacji do polskiego złotego zbliżył się w rejon 4,90 zł, co jest najwyższym poziomem w historii.

Dolar najdroższy w historii 

Oprócz decyzji monetarnej Fed, czynnikiem determinującym wzrost notowań pary USD/PLN do najwyższego poziomu w historii był także fakt, iż polski złoty cechuje się w ostatnim czasie relatywną słabością, która wynika z awersji do ryzykownych aktywów na globalnych rynkach, ryzyka geopolitycznego w regionie, oraz nadal wysokich odczytów inflacyjnych, przy jednoczesnych kolejnych zapowiedziach rządu wpisujących się w ekspansywną politykę fiskalną.Oliwy do ognia dodały także gołębie wypowiedzi prezesa Glapińskiego, jakoby cykl podwyżek stóp procentowych miał się szybko zakończyć.

– Gołębia retoryka RPP sugeruje presję na polską walutę co w połączeniu z nadal wysoką inflacją, również bazową, oraz słabszymi perspektywami wzrostu gospodarczego spowodowanymi kryzysem energetycznym naszym zdaniem przełoży się na wzrost kursu USDPLN w okolice 5,00 w najbliższych dwóch kwartałach – prognoza ekonomiści BNP Paribas.

Handluj na rynku walutowym (i nie tylko) razem z NAGA i uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Eksperci oczekują, że polska waluta umocni się dopiero w drugiej połowie przyszłego roku, kiedy hamująca inflacja bazowa i rosnące realne stopy procentowe powinny oddziaływać korzystnie na napływ kapitału portfelowego do Polski.

XTB

– W rezultacie w perspektywie końca przyszłego roku oczekujemy na stopniowy spadek kursu w kierunku 4,43 – dodali ekonomiści.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku:
Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRopa spada 4. tydzień z rzędu! To będzie najgorszy kwartał od ponad 2 lat
Następny artykuł11 bit studios miało wstępnie 15,08 mln zł zysku netto w I poł 2022 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here