Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) wzbił się ponad 3,70Wczorajsza sesja na rynku polskiego złotego była odzwierciedleniem sytuacji na szerokich rynkach walutowych. Wydarzeniem dnia była publikacja minutes FOMC, które nie przyniosły wyczekiwanych zapowiedzi dalszego luzowania polityki pieniężnej, a zaledwie ogólnikowe zapewnienia o gotowości Fed do działania w razie potrzeby. Ten brak konkretów sprzyjał odbiciu w górę wartości amerykańskiego dolara, co widoczne było wyraźnie na wykresie kursu EUR/USD, który odreagował spadkowo.

Wartość polskiego złotego kształtowała się w reakcji na powyższe wydarzenia. Notowania indeksu BOSSAPLN osunęły się w dół, schodząc podczas wczorajszej sesji poniżej 90 pkt. Dzisiaj rano wartość tego agregatu delikatnie odbija w górę, powracając ponad wspomnianą barierę.

W górę wczoraj odbiły się wyraźnie notowania USD/PLN, które z okolic 3,66 wzbiły się ponad poziom 3,70 i dzisiaj pozostają powyżej niego. Ruch w górę miał miejsce także na wykresie EUR/PLN, który z rejonu 4,37 powrócił do okolic 4,40.

Dzisiaj w kalendarzu makro dla Polski warto zwrócić uwagę na dane dotyczące produkcji przemysłowej, które pojawią się o 10:00. Niemniej, polska waluta będzie nadal pod dużym wpływem sytuacji na globalnych rynkach walut – a tu wydarzeniem dnia będą minutes z posiedzenia ECB (publikacja o 13:30) oraz późniejsze dane z USA, w tym wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (publikacja o 14:30).

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here