Naga MarketsPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi spadek wyceny eurodolara oraz inicjuje potencjalny scenariusz korekty również dla walut CEE (w tym PLN). Złoty kwotowany jest następująco: 4,4036 PLN za euro, 3,7601 PLN wobec dolara, 4,0873 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8942 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,327% w przypadku obligacji 10-letnich.

Wydarzeniem ostatnich 24 godzin na rynku były doniesienia z Rosji, gdzie Putin poinformował o zarejestrowaniu szczepionki na COVID19. Eksperci odnieśli się do tych doniesień dość chłodno wskazują na ograniczone dane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynki natomiast zareagowały optymistycznie – niemniej jak w przepadku większości takich news-flow ostatecznie wróciliśmy do punktu wyjścia. Eurodolar testuje 1,17 USD, którego sforsowanie otwierałoby drogę do mocniejszego ruchu korekcyjnego na głównej parze walutowej. W konsekwencji również na złoty (USD/PLN) widoczna jest lekka presja.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. GUS poda informacje dot. rejestracji i upadłości podmiotów gospodarczych w II kw. Globalnie w kalendarzu na dziś mamy CPI z USA, produkcje przemysłową w Strefie Euro i PKB dla UK.

Z rynkowego punktu widzenia najciekawiej prezentuje się USD/PLN, gdzie ewentualne wyjście nad 3,77 USD otwierałoby drogę do testu 3,83-3,88 PLN.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here