Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) wynosi 3,74 zł we wtorek, frank kosztuje 4,19 złWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie odbicie eurodolara, co wspiera kwotowania walut EM, w tym PLN. Złoty notowany jest następująco: 4,5252 PLN za euro, 3,7419 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1986 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0893 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,179% w przypadku obligacji 10-letnich. Początek tygodnia na rynkach mijał raczej spokojnie.

Złoty notowany jest następująco: 4,5252 PLN za euro

Giełdy po lekkich spadkach zdołały się obronić, a eurodolar odbijał z okolic wsparcia na 1,2060 USD. Wszystko to jednak miało miejsce bez udziału inwestorów z USA. Tamtejszy rynek kasowy był zamknięty, a obroty na pochodnych czy FX były raczej ograniczone. Globalnie inwestorzy czekają na wystąpienie Yellen (w zakresie nominacji na sekretarza skarbu) oraz dalsze sugestie dot. polityki Bidena. Trwają również spekulacje na ile ostatnie odbicie USD (z 3Y minimów) jest początkiem trendu, a na ile korektą. Lokalnie, na PLN, nie dzieje się zbyt wiele. EUR/PLN oscyluje nad 4,51 PLN. Odbicie dolara wsparło wyczekiwane (przez NBP) osłabienie PLN, jednak skala była ograniczona. Z jednej strony należy śledzić dalsze trendy na USD (->EM) z drugiej niższe poziomy (poniżej 4,5?) mogą być wykorzystywane do podbicia aktywności NBP.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalnie warto bliżej przyjrzeć się odczytom inflacyjnym, indeksowi ZEW z Niemiec czy spotkaniu EcoFin.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN oscyluje nad wsparciem na 4,5 PLN

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here