Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) wynosi 3,6580. Złoty silny dzięki słabości amerykańskiej walutyPiątkowa sesja na globalnych rynkach walutowych upłynęła pod znakiem osłabienia amerykańskiego dolara. Odbiło się to również na wycenie polskiego złotego. W piątek notowania BOSSAPLN, po wcześniejszej presji spadkowej, odbiły w górę, kończąc na plusie nie tylko całą sesję, ale ostatecznie również cały tydzień. Dzisiaj notowania BOSSAPLN poruszają się blisko piątkowego zamknięcia, czyli w rejonie 89,65-89,70 pkt.

Kurs dolara obecnie porusza się w rejonie 3,6580

Notowania polskiego złotego fundamentalnie nie mają istotnych powodów do zwyżek, więc w dużej mierze pozostają pod wpływem sytuacji na globalnych rynkach. Po piątkowym rozczarowującym odczycie NFP w USA, dolar może mieć trudności z odbiciem w górę – a to oznacza możliwość utrzymania obecnego trendu na wykresie BOSSAPLN. A więc z jednej strony, fundamenty rynkowe sprzyjają złotemu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z drugiej strony, na wykresach USD/PLN oraz EUR/PLN wskaźniki techniczne sugerują możliwość przynajmniej krótkoterminowej korekty. Obie pary walutowe dotarły do poziomu wyprzedania, a na wskaźnikach pojawiły się delikatne dywergencje. USD/PLN obecnie porusza się w rejonie 3,6580, natomiast EUR/PLN w okolicach 4,45.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Cokolwiek ma się wydarzyć na rynku złotego w pierwszej połowie bieżącego tygodnia, najprawdopodobniej będzie wywołane impulsem z zewnątrz. Kalendarz danych makro dla Polski jest bowiem pusty praktycznie do środy, kiedy to w centrum uwagi będzie decyzja RPP w sprawie poziomu stóp procentowych. Poza informacjami ze strony RPP, w tym tygodniu nie powinny pojawić się istotne czynniki wewnętrzne wpływające na wartość PLN.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania gpw | mercator gpw | dow j | biomed-lublin gpw | dax 30 index | co to jest blik? | biomed lublin notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here