Kurs dolara USD/PLN wraca do spadków? Ile będą kosztowały euro, funt i frank po weekendzie?
Pary walutowe z polskim złotym

Po sporych zawirowaniach i słabości polskiego złotego z jaką mieliśmy do czynienia w grudniu, pierwszy tydzień nowego roku przyniósł odreagowanie. Nasza krajowa waluta umocniła się względem dolara, euro, funta i franka. CO przyniesie nowy tydzień, czy pozytywna tendencja na parach z PLN się utrzyma? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski wraca w rejony okrągłego poziomu 5 zł
  • USD/PLN testuje ponownie kluczowe wsparcie techniczne
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6890 zł 09.01.2020, godzina 16:00
Kurs euro EURPLN 4,5095 zł 09.01.2020, godzina 16:00
Kurs funta GBPPLN 5,0012 zł 09.01.2020, godzina 16:00
Kurs franka CHFPLN 4,1660 zł 09.01.2020, godzina 16:00

Kurs dolara ponownie atakuje ponownie mierze 61,8% Fibonacciego

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN po raz kolejny napierają na strefę wsparcia przy poziomie 4,6550 zł, które wynika z położenia szerokiego mierzenia 61,8% Fibonacciego. Pomimo, że tydzień zakończył się pod kreską, tak spory cień dolny na świecy W1 może być szansą dla kupujących.

Wspomniana strefa powinna być kluczowa w przyszłym tygodniu. Jeżeli dojdzie do jej wybicia, przecena ma szasnę przybrać na sile. W przeciwnym razie, odbicie się w tym miejscu może prowadzić do wygenerowania korekty wzrostowej z celem na opór przy 3,97 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wraca w rejony 5 zł

W pierwszym tygodniu Nowego Roku na kursie funta do złotego doszło do silnego cofnięcia. Notowania GBP/PLN wróciły w okolice strefy wsparcia przy okrągłym poziomie 5 zł. Poziom ten pozostaje istotny w krótkim terminie. Jeżeli dojdzie do jego pokonania, droga do głębszej przeceny zostanie otwarta. W przeciwnym razie, odbicie się w tym miejscu może być pretekstem do wykonania kolejnej fali wzrostowej.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro ponownie testuje linię trendu

W ostatnich dniach obserwowaliśmy spadki także na kursie euro do złotego. Notowania dynamicznie wycofały się w grudni z rejonów ostatnich maksimów, a po Nowym Roku ruch w dół jest kontynuowany. Patrząc na wykres tygodniowy, kluczowymi wsparciem pozostają okolice poziomu 4,50 zł. Jeżeli dojdzie do wybicia dołem, przecena może przybrać na sile. Kolejne ważne wsparcie znajduje się dopiero przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka wraca poniżej 4,20 zł, jednak broni wsparcia

Na kursie franka szwajcarskiego także obserwowaliśmy spadki względem złotego. Patrząc na wykres CHF/PLN na interwale tygodniowym, notowani wróciły poniżej ważnego oporu przy 4,20 zł. Niemniej sprzedający nie zdołali wybić się poniżej szerokiego kanału wzrostowego, przez co sytuacja nie jest do końca klarowna. Jeżeli dolne ograniczenie wspomnianego kanału wciąż będzie bronione, niewykluczone są dalsze wzrosty. Jeżeli jednak ostatecznie dojdzie do wybicia, droga w kierunku poziomu 4,0530 zł zostanie otwarta.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here