Kurs dolara (USD/PLN) wciąż poniżej 4 zł. Co dalej z frankiem, ile będzie kosztował funt i euro po weekendzie?
Pary walutowe z polskim złotym

Poprzedni tydzień zakończył się mieszanie na polskim złotym. W ostatnich dniach zmienność utrzymywała się na bardzo niskim poziomie, a główne pary walutowe z PLN utrzymywały się w konsolidacji. Ostatecznie w skali całego tygodnia złotówka umocniła się nieznacznie do dolara, jednak straciła w ujęciu z euro, funtem i frankiem. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

 • Polski złoty kończy tydzień mieszanie
 • Zmienność na parach z PLN była w ostatnich dniach bardzo niska

  Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
  Kurs dolara USDPLN 3,9530 zł 11.07.2020, godzina 07:00
  Kurs euro EURPLN 4,4670 zł 11.07.2020, godzina 07:00
  Kurs funta GBPPLN 4,9900 zł 11.07.2020, godzina 07:00
  Kurs franka CHFPLN 4,2030 zł 11.07.2020, godzina 07:00

Kurs dolara bez zmian, USD/PLN poniżej oporu przy poziomie 4 zł

W ostatnim tygodniu złoty umocnił się nieznacznie do dolara, kurs dolara do złotego ponownie odbił od strefy oporowej, o której pialiśmy tydzień temu. Patrząc technicznie na wykres USD/PLN,  na interwale W1 przewagę ma strona podażowa.

Dopóki kurs będzie znajdował się poniżej oporu, możliwe są dalsze spadki. W przeciwnym razie, jeżeli wspominany poziom 4 zł zostanie pokonany, wzrosty mogą przybrać na sile. Podsumowując poziom 4 zł pozostaje kluczowym miejscem w najbliższych dniach.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs euro do złotego odbija od strefy przy 4,50 zł

Kurs euro do złotego znalazł się w tym tygodniu na niewielkim plusie. Patrząc na interwał tygodniowy, realizuje się scenariusz, o którym pialiśmy w ostatniej tygodniowej analizie. Sytuacja techniczna wciąż wygląda korzystniej dla europejskiej waluty, możliwy jest ponowny atak na opór przy 4,50 zł, który został niemal przetestowany w ostatnich dniach.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs franka CHF/PLN powyżej oporu

Spoglądając na tygodniowy interwał czasowy, na kursie franka do złotego doszło w ostatnim czasie do odbicia od ważnego wsparcia przy 4,05 zł, a w kolejnych tygodniach kierunek wzrostowy był kontynuowany co pozwoliło parze walutowej CHF/PLN na atak oporu wynikającego z dolnego ograniczenia układu Overbalance.

W ostatnich dniach doszło do powrotu powyżej poziomu 4,1850 zł, co z technicznego punktu widzenia przemawia za dalszą zwyżką. Niemniej zmienność jest wyraźnie ograniczona dlatego ciężko jednoznacznie określić panujący na rynku sentyment.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Tka czy inaczej, posługując się jedynie wykresem, jeżeli na początku tygodnia kurs będzie się utrzymywał powyżej poziomu 4,1850 zł, wędrówka na wyższe poziomy wydaje się bardziej prawdopodobna. Dopiero ewentualny powrót poniżej może doprowadzić do korekty wzrostów z ostatnich tygodni.

Kurs funta GBP/PLN testuje opór w rejonach 5 zł

W ubiegłym tygodniu nasza waluta wyraźnie traciła w ujęciu do funta brytyjskiego. Pomimo, że patrząc na interwał tygodniowy, wciąż utrzymuje się sentyment spadkowy, tak ewentualne wybicie poziomu 5 zł może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów i zmiany sentymentu na wzrostowy. Niemniej w przypadku odbicia, z aktualnych poziomów może zostać wygenerowana kolejna fala spadkowa.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here