Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) w okolicach 4,1334. Bez większych zmian na złotymWtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4460 PLN za euro, 3,7385 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1334 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8194 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,357% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym przyniosły ponowne podbicie eurodolara. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na doniesienia dot. prac nad szczepionką na COVID19 przez AstraZeneca. Dodatkowo na rynku widoczne jest podbicie aktywności w zakresie M&A (TikTok-Oracle, Nvidia-Arm) co również traktowane jest jako dobry prognostyk w zakresie wychodzenia z po-COVIDowej rzeczywistości. Sam PLN, tradycyjnie już, nie notuje istotniejszych zmian. Pozostajemy blisko 4,45 PLN za euro. Mamy dziś pakiet danych makro oraz posiedzenie RPP, jednak wątpliwym jest aby wydarzenia te rzutowały istotnie na zmienność wokół złotego.

W trakcie dzisiejszej sesji będziemy świadkami posiedzenia RPP. Ponadto GUS poda dane dot. inflacji za sierpień. Globalny kalendarz na dziś zawiera m.in. niemiecki ZEW oraz dane dot. inflacji.

Z rynkowego punktu widzenia układy techniczne wokół PLN nie uległy zmianie. Czekamy na dalsze sygnały ze strony eurodolara.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here