W niedzielę 11 lutego 2024 roku (11.02.2024), kurs dolara (USD) wynosi 3,9984 zł. W ostatnich dniach obserwujemy próbę umocnienia dolara amerykańskiego względem polskiej waluty. We wtorek kurs USD/PLN zbliżył się do bariery 4,05 zł, jednak ta próba okazała się krótkotrwała. W efekcie, notowania pary walutowej stopniowo zaczęły się cofać, a w piątek schodziły nawet poniżej granicy 4 złotych.

Ile kosztuje dolar? Sprawdź kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego USD/PLN
Dolar amerykański jest oficjalną walutą Stanów Zjednoczonych i światową walutą rezerw

Kurs dolara w niedzielę 11 lutego 2024 roku, godzina 06:54

  • Jeden dolar w stosunku do złotego USD/PLN kosztuje 3,9984 zł
Kurs dolara USD/PLN w niedzielę. Ile kosztuje dolar 11.02.2024?
Kurs dolara USD/PLN w niedzielę. Ile kosztuje dolar 11.02.2024?

Kurs dolara (USD). Historia i światowe znaczenie waluty

W dobie cyfrowego rozwoju, dolar staje przed wyzwaniami związanymi z technologią. Kwestie związane z kryptowalutami, rozwojem płatności elektronicznych i rosnącym znaczeniem nowoczesnych rozwiązań finansowych kształtują nowy kontekst dla roli dolara. Pytania dotyczące przyszłości pieniądza, cyfrowych walut oraz wpływu technologii na tradycyjne modele finansowe stawiają wyzwanie przed długotrwałą dominacją dolara na światowej scenie finansowej.W ciągu XX wieku dolar amerykański umocnił swoją pozycję jako dominująca waluta rezerwowa na świecie. Umocnienie to było rezultatem potężnej gospodarki Stanów Zjednoczonych i ich roli jako lidera globalnych spraw. Dolar stał się nie tylko narzędziem handlowym, ale również jednym z fundamentów światowego systemu finansowego.

Prognozowanie kursu dolara jest zadaniem trudnym, gdyż zależy od wielu zmiennych. Tendencje globalne, polityczne i ekonomiczne wydarzenia, a także zmiany w relacjach międzynarodowych, mogą generować ruchy w wartości dolara. Inwestorzy i analitycy starają się zrozumieć te czynniki, aby podejmować informowane decyzje inwestycyjne, uwzględniając zmienność kursu dolara na globalnych rynkach finansowych.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Aktywny inwestor na polskiej giełdzie oraz rynku kryptowalut, jednocześnie sympatyk tworzenia poradników edukacyjnych oraz analiz. Posiada kilkuletnie doświadczenie zarówno jako redaktor oraz jako trader, specjalizując się w analizie technicznej oraz analizie on-chain w przypadku rynku kryptowalutowego. Absolwent studiów ekonomicznych, prywatnie zapalony biegacz i sympatyk wycieczek rowerowych.