Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) w miejscu w Dzień Niepodległości. Kurs franka również bez zmianPolski złoty w trakcie piątkowej sesji próbuje korygować część spadków, jednak w okolicach godzin południowych do głosu ponownie dochodzą kupujący. Kursy walut nie prezentują jednak większej zmienności, a dolar (USD/PLN), frank (CHF/PLN), funt szterling (GBP/PLN) oraz frank szwajcarski (CHF/PLN) rosną w przedziałach 0,1-0,2%.

  • Indeks złotego osuwa się marginalnie o 0,03%, euro nadal kosztuje 4,46 zł
  • W piątek USA obchodzą Dzień Niepodległości na rynku walutowym spodziewać należy się więc braku silniejszej zmienności
  • Kurs dolara (USD/PLN) testuje poziom 3,98 zł

Kurs franka (CHF/PLN) i kurs dolara (USD/PLN) nadal w konsolidacji

Rynek złotego odbija po środowym teście najniższych poziomów od końca maja, jednak nadal porusza się blisko lokalnych minimów. W efekcie kurs dolara (USD/PLN) i kurs franka szwajcarskiego (CHF/PLN) konsolidują w tych samych zakresach od początku czerwca, a funt po nieśmiałej próbie ustanowienia nowych szczytów krótkoterminowych, ponownie notuje spadek.

Silniejszy w ostatnich godzinach złotych powoduje, że sygnały sprzedażowe wygenerowane w trakcie czwartkowej sesji można odłożyć w czasie. PLN koryguje ostatnie spadki, choć sytuacja na wielu parach wciąż faworyzuje niedźwiedzie. Jak pod koniec tygodnia kształtuje się sytuacja na wykresach EUR/PLN, USD/PLN, GBP/PLN czy CHF/PLN? – pytał podczas porannego programu Comparic24.tv Adam Rak.

W trakcie długiego weekendu w Stanach Zjednoczonych analitycy nie spodziewają się większej zmienności. Normalna aktywność na rynki finansowe powróci dopiero w poniedziałek, 6 lipca 2020 roku.

Piątkowy handel na rynku FX przynosi nieznacznie mocniejszego dolara oraz kontynuację konsolidacji na PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4594 PLN za euro, 3,9695 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1970 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9469 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,349% w przypadku obligacji 10-letnich – komentował Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Auto poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here