Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) w górę w poniedziałek, euro pozostaje w konsolidacjiNowy tydzień na rynku polskiego złotego rozpoczyna się bez istotnego przełomu. Wartość indeksu BOSSAPLN dzisiaj rano delikatnie rośnie, pozostając jednak w zakresach ubiegłotygodniowych wahań. Wartość tego agregatu obecnie wynosi około 89,50 pkt.

Dolar rośnie, polski złoty pozostaje jednak stabilny

Na razie inwestorzy na rynku PLN relatywnie spokojnie rozgrywają kwestię potencjalnego weta Polski i Węgier w sprawie unijnego budżetu, aczkolwiek kwestia ta z pewnością będzie powracać wraz ze zbliżaniem się szczytu UE, zaplanowanego na najbliższy czwartek i piątek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem kalendarz danych makro dla Polski praktycznie przez cały tydzień jest pusty, więc z pewnością na pierwszy plan będą wybijać się również informacje z szerokiego rynku, w tym głównie z eurolandu i USA. Wśród nich warto wspomnieć chociażby o słabych piątkowych danych z USA oraz oczekiwaniach tamtejszego programu stymulacyjnego, jak również o kolejnej turze rozmów ws. Brexitu. Dzisiaj rano pewnym optymistycznym akcentem, również w kontekście PLN, są lepsze od oczekiwań dane dotyczące przemysłu Niemiec.

Na wykresie USD/PLN dzisiaj rano widać delikatne odbicie w górę, jednak notowania tej pary walutowej pozostają w okolicach 3,68-3,69, czyli w rejonie obserwowanym przez sporą część poprzedniego tygodnia. Także na wykresie EUR/PLN mamy do czynienia z konsolidacją, w tym przypadku w okolicach 4,46-4,47.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here