Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) w dół drugi dzień z rzędu. Euro nie pokonało oporuW porównaniu z tym, gdzie były notowania złotego rano, a gdzie są po południu, to większych zmian nie ma. EURUSD nie zdołał mocniej wybić się ponad opór przy 1,2135 pomimo lepszych odczytów PMI ze strefy euro – zwłaszcza, jeżeli chodzi o wskazania dla przemysłu.

Dolar poglębia spadki. Kurs USD w dół

Niemniej dolar pogłębił swoje spadki względem innych walut, chociaż… po południu rentowności amerykańskich obligacji ponownie poszły w górę – dla papierów 10-letnich jesteśmy przy 1,33 proc. Po południu dostaliśmy szacunki PMI dla USA, które odnotowały wzrost, chociaż lepiej zachowują się usługi, co jest akurat pozytywne. Wall Street próbuje nieco odbijać (mimo sytuacji na rynku długu) i chyba na to zerkają teraz bardziej inwestorzy na rynku FX. Niemniej będąc uczciwym, ta układanka nadal pozostaje trudna. Zwłaszcza, że S&P500 jakoś nie może powrócić ponad poziom 3930 pkt., co poprawiłoby jego sytuację techniczną.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

Kurs USD/PLN szarpie się przy 3,70 zł, EUR/PLN przy 4,97 zł

W przypadku złotego USDPLN szarpie się wokół 3,70, który niby został naruszony, ale dalszy ruch w dół potrzebuje paliwa w postaci wzrostów EURUSD. Z kolei EURPLN pozostaje wokół 4,48. Układ techniczny (także koszyka BOSSAPLN) teoretycznie przemawiałby za dalszym umocnieniem złotego.

Zagadką może być jednak sytuacja pandemiczna w kraju, która może iść w stronę przywracania obostrzeń – odsetek mutacji brytyjskiej w przypadkach COVID ogółem sięga już 10 proc., a dodatkowo mamy też pierwszą zakażoną osobę mutacją południowoafrykańską. Resort zdrowia informuje też o rosnącym prawdopodobieństwie pojawienia się tzw. trzeciej fali.

Wykres dzienny EURPLN


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here