Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) w dół do 3,67 zł. Złoty zyskuje w czwartekPodwyższona skłonność inwestorów do ryzyka nadal jest widoczna na szerokim rynku finansowym. Dolar pozostaje pod presją, a waluty EM poruszają się w górę – a na tym trendzie zyskuje naturalnie także polski złoty. Indeks BOSSAPLN pnie się w górę od początku roku, a obecnie przekracza on nieznacznie poziom 89 pkt.

Dolar osłabia się, złoty na plus

Nastawienie risk-on widać oczywiście również na wykresie USD/PLN, gdzie widzimy zejście poniżej 3,67 (jeszcze na początku tygodnia notowania tej pary walutowej oscylowały w okolicach 3,72). Także kurs EUR/PLN zniżkował z rejonu 4,56 na początku tygodnia do obecnych 4,5150.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto również mieć na uwadze fakt, że złoty w dużym stopniu niwelował straty wynikające z interwencji NBP pod koniec poprzedniego roku, która – przynajmniej na razie – wygląda na krótkoterminowe działanie.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Dzisiaj w polskim kalendarzu makro warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wskaźniki dotyczące inflacji CPI – wstępne odczyty pojawią się o godzinie 10:00 (oczekiwane są odczyty na poziomie 0,4% m/m oraz 2,6% r/r). Jednak nie ulega wątpliwości, że dane te będą raczej jedynie akcentem na rynku, natomiast kluczowe pozostanie nastawienie inwestorów do ryzyka, bo to właśnie sentyment rynkowy, a nie dane, wpływa w największym stopniu na trendy na rynkach walutowych w tym tygodniu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here