Kurs dolara (USD/PLN) utrzymuje się poniżej 4 zł. Co dalej z euro, ile będzie kosztował funt i frank po weekendzie?
Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Ostatni tydzień zakończył się mieszanie na polskim złotym. W ostatnich dniach zmienność utrzymywała się raczej na niskim poziomie, a główne pary walutowe z PLN konsolidowały. Ostatecznie złotówka umocniła się nieznacznie do dolara i funta, z kolei straciła w ujęciu z euro i frankiem. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy tydzień na minusie
  • Złotówka osłabiła się do euro, dolara i franka, umocniła się jedynie do funta
  • Dolar amerykański niemal po 4 zł, będzie drożej?
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9480 zł 27.06.2020, godzina 07:00
Kurs euro EURPLN 4,4423 zł 27.06.2020, godzina 07:00
Kurs funta GBPPLN 4,9423 zł 27.06.2020, godzina 07:00
Kurs franka CHFPLN 4,1468 zł 27.06.2020, godzina 07:00

Kurs dolara do złotego USD/PLN ponownie napiera na poziom 4 zł, czy dojdzie do wybicia?

W minionym tygodniu złoty umocnił się nieznacznie do dolara, niemniej tuż przed weekendem dolar odrabiał strefy, dlatego kolejny atak na psychologiczną barierę oporową przy poziomie 4 zł jest możliwy. Patrząc technicznie na wykres USD/PLN,  na interwale W1 ponownie utworzyła się formacja pin bara.

Jeżeli wspominany poziom 4 zł zostanie on pokonany, wzrosty mogą przybrać na sile. W przeciwnym razie, odbicie się od zaznaczonej kolorem zielonym strefy, może być szansą dla sprzedających. Podsumowując poziom 4 zł jest kluczowy w najbliższych dniach.

Wykres USD/PLN
Dolar kończy tydzień na wysokości strefy oporowej

 – Na przestrzeni tygodnia dolar zyskał do większości walut w koszyku G-10 – lepiej zachowały się tylko korona szwedzka, frank i euro. Jeżeli globalne nastroje będą nadal się pogarszać, to przyszły tydzień może wyglądać podobnie – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs euro do złotego broni szerokiej strefy wsparcia, czas na atak 4,50 zł?

Kurs euro do złotego znalazł się w tym tygodniu na plusie. Patrząc na interwał tygodniowy, powoli realizuje się scenariusz, o którym pialiśmy w ostatniej tygodniowej analizie. Sytuacja techniczna wciąż wygląda korzystniej dla europejskiej waluty, możliwy jest atak na opór przy 4,50 zł.

W ostatnim czasie notowania EUR/PLN wyhamowały spadki na wysokości kluczowej strefy wsparcia, w rejonach poziomu 4,40 zł. Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu W1 obszar zaznaczony kolorem zielonym na poniższym wykresie pozostaje kluczowy, wynika on z mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej, układu 1:1, oraz wcześniejszych reakcji cenowych.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN zyskuje w skali tygodnia

Kurs franka CHF/PLN wybija ważny opór

Spoglądając na interwał czasowy W1, na kursie franka do złotego doszło w ostatnim czasie do odbicia od ważnego wsparcia przy 4,05 zł. Przez kolejne 3 tygodnie kierunek wzrostowy był kontynuowany co pozwoliło parze walutowej CHF/PLN na atak oporu wynikającego z dolnego ograniczenia układu Overbalance, w piątek doszło do wybicia, dlatego scenariusz wzrostowy został potwierdzony.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN kończy tydzień na plusie

Jeżeli na początku tygodnia kurs będzie się utrzymywał powyżej poziomu 4,1850 zł, wędrówka na wyższe poziomy powinna być formalnością. Dopiero ewentualny powrót poniżej może doprowadzić do korekty wzrostów z ostatnich trzech tygodni.

Kurs funta GBP/PLN utrzymuje się poniżej poziomu 5 zł

W ubiegłym tygodniu nasza waluta traciła zdołała się umocnić w ujęciu do funta brytyjskiego. Skala ruchu co prawda nie jest duża, niemniej patrząc na interwał tygodniowy, wciąż utrzymuje się sentyment spadkowy. Dopóki kurs znajduje się poniżej okrągłego poziomu 5 zł, wydaje się, że to strona podażowa ma przewagę.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN kończy tydzień pod kreską

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here