Naga MarketsPo południu widać powrót do słabości amerykańskiej waluty, chociaż sytuacja na giełdach pozostaje mieszana. Inwestorzy na rynku akcji negatywnie podeszli doniesień zapowiadających polityczne przepychanki wokół kolejnego programu fiskalnego (Demokraci stanowczo odrzucają propozycje Republikanów domagając się większej skali pomocy i rozdysponowania jej w inny sposób), chociaż akurat to było do przewidzenia.

Gorsze od oczekiwań okazały się też dane Conference Board dotyczące indeksu zaufania konsumentów – w lipcu obniżył on swoją wartość do 92,6 pkt. wobec spodziewanego spadku do 95 pkt. – co pokazuje negatywny wpływ szerzącej się pandemii koronawirusa.

Te artykuły również Cię zainteresują
To ma jednak większe znaczenie dla giełd, z którymi waluty utraciły w ostatnich dniach korelację. Dla dolara bardziej istotne wydają się być informacje z FED o przedłużeniu programów ratunkowych pożyczek do końca roku (miały one wygasnąć 30 września), co może nakręcać (niesłusznie, gdyż dzisiejsza decyzja jest bardziej techniczna) oczekiwania, co do jutrzejszego, wieczornego przekazu z posiedzenia FED.

Wykres dzienny EURUSD

Próba odbicia dolara we wtorek jest na razie wątła, chociaż jak na razie udaje się utrzymać ponad ważnym poziomem 3,75.

Wiele będzie zależeć od wieczornego rozdania wokół EURUSD, w tym pozycjonowania się pod jutrzejszy FED, oraz czwartkowe publikacje wyników finansowych dużych amerykańskich spółek. Do tej pory rynek ignorował wszelkie sygnały mogące dać pretekst do większej korekty.

Wykres dzienny USDPLN

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here