Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) traci 3. dzień z rzędu. Funt zdecydowanie mocniejszyTydzień zaczął się bardzo udanie dla ryzykownych aktywów. Giełdy w Azji zyskiwały w ślad za Wall Street, a ropa naftowa jest najdroższa od ponad roku. Na FX pole oddaje dolar amerykański, a zdecydowanie mocniejszy jest funt.

Kurs dolara znów słabnie, aktywa nabierają rozpędu

Światło dzienne ujrzała część szczegółów plany fiskalnego w USA, a w propozycji znalazły się przedłużenie ubezpieczenia dla bezrobotnych do 29-ego sierpnia oraz wypłaty czeków o wartości 1400 USD dla osób zarabiających poniżej 75 tys. USD oraz poniżej 150 USD w przypadku par. Już wcześniej pojawiały się przecieki sugerujące takie właśnie rozwiązanie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekiwanie na przyjęcie pakietu pomocowego napędza rajd ryzykownych aktywów i wyraźnie wspiera nadzieję na dynamiczne odbicie gospodarcze.

Wraz z rosnącym optymizmem, drożeje ropa naftowa, która w przypadku typu Brent wyraźnie przebiła psychologiczną granicę 60 USD. Baryłka surowca kosztuje rano 61,2 USD, a cena ropy spod znaku WTI wynosi 58,6 USD.

Indeksy giełdowe na Wall Street znalazły się blisko historycznych szczytów. Dow Jones wyszedł 0,75 proc. nad kreskę, podobnie S&P500. O blisko 1 proc. zyskiwały notowania technologicznego Nasdaq.

Inwestorzy w Azji zaczerpnęli optymizm z Wall Street, a indeksy świeciły się w większości na zielono. Japoński Nikkei225 zyskał 0,4 proc., a Hang Seng rósł o 0,45 proc. Shanghai Composite dodał 1,7 proc.

Apetyt na ryzyko uwidacznia się również na rynku walutowym, gdzie wyraźnie spadła siła USD. Kurs EUR/USD dynamicznie odbija do poziomu 1,2080.

Najsilniejszą z walut G10 jest funt, gdzie kurs GBP/USD oscyluje wokół 1,3781. Notowania szterlinga są najwyższe od kwietnia 2018 roku. Rynek dyskontuje szybkie tempo szczepień populacyjnych w Wielkiej Brytanii, które daje nadzieję na nieco szybszy powrót do normalności.

Wzrosty kontynuują notowania bitcoina. Kurs krypto waluty wystrzelił w reakcji na informację o zakupie tokenów wartych 1,5 mld USD przez firmę Tesla. We wtorek rano kurs rośnie o ponad 6 proc. i osiąga rekordową wartość 47,8 tys. USD za token.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złotówka online | kurs euro usd | płatność blik co to jest | bitcoin trend app | s p 500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here