Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) testuje 3,62 zł, frank (CHF/PLN) spada poniżej 4,10 złPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie wyższych poziomów na eurodolarze. USD w defensywie pomaga kwotowaniom USD/PLN, które testują okolice 3,62 PLN. Pozostałe zestawienia z PLN notowane są następująco: 4,4363 PLN za euro, 4,0945 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,9249 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1.244% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kursy walut w piątek: dolar nadal słaby

Ostatnie godziny handlu na rynku FX przyniosły podtrzymanie wcześniejszych tendencji. Eurodolar wyznaczył lokalne szczyty w okolicach 1,2250 USD, co jest najwyższym poziomem od kwietnia 2018r. W konsekwencji również waluty EM zareagowały – USD/PLN spadł do 3,62 PLN, ostatni raz notowanych w czerwcu 2018r. Pozostałe zestawienia związane z PLN pozostają relatywnie stabilne. Podobnie jak aktywność i zmienność, gdzie wchodzimy już w okres przedświąteczny.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. produkcji przemysłowej za listopad. Rynek spodziewa się dynamiki na poziomie 3% r/r oraz PPI -0,2% r/r.

Z rynkowego punktu widzenia USD/PLN dotarł do linii trendu wzrostowego na parze, kreślonej od 2011r. Ostatni test tego wskaźnika miał miejsce w końcówce 2017r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here