Naga Markets

Kurs dolara (USD/PLN) stabilizuje powyżej rekordowego poziomu 4,83 zł. Złoty łapie oddech Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach eurodolara i PLN. Obserwujemy stabilizację przy ekstremach wyznaczonych po posiedzeniu Fed. Złoty kwotowany jest następująco: 4,8336 PLN za dolara amerykańskiego, 4,7510 PLN wobec euro, 4,9464 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4573 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 6,174% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurwy walut EM pozostają pod presją

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach przyniosły próby odreagowania „po-Fed-owej” zniżki na rynkach. Nastroje uległy jednak dalszemu pogorszeniu po rozpoczęciu handlu kasowego w USA, gdzie dalsze spadki indeksów sprowadziły eurodolara niżej. W konsekwencji większość walut EM pozostaje pod presją, w tym krajowy złoty. Impuls deprecjacyjny wobec USD nie jest dynamicznie pogłębiany niemniej stabilizacja ma miejsce tuż pod 4,86 PLN, czyli okolicami historycznych maksimów.Brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Szeroki kalendarz na dziś zawiera głównie odczyty indeksów PMI dla gospodarek Strefy Euro i USA.

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsze wskazania PMI mogą ponownie zaciążyć na nastrojach. Złoty pozostaje pod presją, w ślad za coraz niższymi poziomami eurodolara.

 


Redakcja poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here