Kurs dolara (USD/PLN) spadł do 3,93 zł. Euro, frank i funt również coraz słabsze do złotego!Polski złoty nadal znajduje się w natarciu i w przeciągu ostatnich 2 tygodni notował tylko dwie spadkowe sesje. W efekcie kurs dolara (USD/PLN) spada do poziomu 3,93 zł, frank szwajcarski (CHF/PLN) testuje 4,08 zł, funt (GBP/PLN) utrzymuje się poniżej 4,95 zł, a euro (EUR/PLN) wybija kolejne ważne wsparcie na wysokości 4,40 zł

  • Słaby dolar i apetyt na ryzyko napędza rynki wschodzące, w tym polskiego złotego
  • Indeks PLN rośnie nieprzerwanie od połowy maja i notuje jeden z najsilniejszych rajdów wzrostowych ostatnich lat
  • Euro, funt, frank i dolar (USD/PLN) testują poziomy ostatni raz obserwowane w pierwszej połowie marca. Czy zbliża się koniec taniego złotego?
Indeks polskiego złotego pnie się coraz wyżej. Źródło: Stooq.pl

Kurs franka spada poniżej 4,10 zł. CHF/PLN pogłębia korektę spadkową

Jeszcze dwa tygodnie temu, za jednego franka płacono 4,35 zł, we wtorek natomiast CHF/PLN kosztuje 4,08 zł, wybijając kolejne ważne wsparcie i spadając 2 czerwca o 0,65%. W tym momencie realne jest zejście w okolice 4,05 zł, a następnie psychologicznego poziomu czterech złotych.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Analitycy na razie nie zmieniają jednak swoich prognoz i nadal utrzymują, że do końca roku, kurs franka nie powinien wyraźniej spadać poniżej 4 zł i właśnie ten poziom będzie „linią na piasku” dla szwajcarskiej waluty.

Kurs dolara coraz słabszy. USD/PLN traci od końcówki maja

Dolar amerykański traci we wtorek 0,6% i osuwa się siódmy dzień z rzędu do polskiego złotego. W efekcie wybity zostaje poziom 3,95 zł, a dolar rysuje dzienne minima pod poziomem 3,92 zł, testując strefę sprzed niemal trzech miesięcy.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Powrót poniżej pułapu 4 złotych oznacza, że kurs dolara może śmiało spadać w kierunku 3,85 zł – wcześniej USD/PLN nie powinien napotkać na żaden ważniejszy poziom wsparcia (oprócz 3,90 zł).

Kurs euro również wybija ważne wsparcie. EUR/PLN poniżej 4,40 zł

Jeszcze tydzień temu niemożliwym wydawało się zejście EUR/PLN poniżej poziomu 4,50 zł, a na początku czerwca notowania pary walutowej zjeżdżają pod 4,40 zł, wynosząc we wtorek 4,39 zł. Pokonanie kolejnego ważnego wsparcia oznacza, że kurs euro otwiera sobie drogę do strefy marcowych poziomów w okolicach 4,34 zł lub długoterminowego poziomu wsparcia/oporu na wysokości 4,30 zł.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta opiera się sile złotego. GBP/PLN utknął pod 4,95 zł

Funt brytyjski na początku miesiąca korzysta z osłabienia amerykańskiej waluty, w efekcie czego GBP/USD podchodzi do 1,25 i spowalnia deprecjację wobec złotego. Lokalne minima zostały rozrysowane nad poziomem 4,91 zł i pełni on obecnie rolę ważnego wsparcia. We wtorek za funta szterlinga płacono 4,94 zł.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here