Naga MarketsNa fali odbicia EURUSD, który wyraźnie wyszedł ponad 1,2135, w kraju USDPLN zjechał poniżej 3,70 wymazując tym samym zdecydowaną większość rannego ruchu w okolice 3,7150. W przypadku EURUSD kluczowe tematy to: lepsze Ifo z Niemiec, spekulacje Bilda, co do możliwych informacji jutro nt. odmrażania niemieckiej gospodarki, a także lepsze otwarcie rynku kasowego na Wall Street, który zaczyna wymazywać wcześniejsze straty.

Kursy walut: dolar znowu traci

Uwagę zwraca też cofnięcie się rentowności amerykańskich obligacji – dla papierów 10-letnich o blisko 0,05 p.p. do 1,34 proc. w relacji do porannych szczytów. Dolar traci tym samym grunt do dalszego umocnienia. Po południu w relacjach G-10 słabsze są już tylko NOK, CAD, SEK i CHF, co jest wyraźną zmianą obrazu rynku wobec tego, co było rano.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSD
Wykres dzienny EURUSD
USDPLN
Wykres dzienny USDPLN

W przypadku EURPLN niepokój jednak budzi zachowanie się dziennego oscylatora RSI9, który naruszył swoją linię trendu spadkowego… chociaż teoretycznie dzienna świeca nie została jeszcze do końca wyrysowana. W przeszłości jednak takie zachowanie wskaźnika dawało wyprzedające ruchy na układzie bazowym (wybicie analogicznej linii trendu).

Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny EURPLN

Johnson przedstawił plan, kurs funta (GBP/USD) blisko 1,4050

Zgodnie z oczekiwaniami szef brytyjskiego rządu przedstawił o godz. 16:30 czteroetapowy plan odmrażania gospodarki po pandemii. Jako pierwsze mają zostać otwarte szkoły (już 9 marca), a ostatni czwarty etap ma być wdrożony najwcześniej 21 czerwca. Pomiędzy każdym z nich ma być przynajmniej 5 tygodni odstępu. Założenia są zbliżone do tego, co spekulowała wcześniej brytyjska prasa. GBPUSD jeszcze przed wystąpieniem Johnsona w parlamencie wspiął się na nowy szczyt przy 1,4067. Teraz widać nieznaczną realizację zysków. Nie jest to jednak ruch, który miałby zapowiadać jakąś większą korektę, a raczej jej wersja odbywająca się “w biegu”.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here