Naga Marketswykres świecowy czarno-białyŚrodowa sesja na krajowym rynku akcji nie przyniosła przełomu i drugi dzień z rzędu byliśmy świadkami spadków szerokiego indeksu WIG. Pomimo słabnącego dolara w stosunku do złotówki oraz całkiem przyzwoitych obrotów ciężarem były przede wszystkim największe spółki skupione w ramach WIG20 – jedynie sześć z dwudziestu spółek z ww. benchmarku zakończyło dzień wzrostami, a najwięcej traciły min. walory mBanku, który podał we wtorek po sesji, że rezerwa na ryzyko prawne związane z klauzulami waloryzacyjnymi w umowach kredytów hipotecznych i mieszkaniowych indeksowanych kursem CHF, utworzona w II kwartale, wynosi 189 mln zł.

sWIG80 notuje dodatnią stopę zwrotu

Dodatnią stopę zwrotu zanotował za to sWIG80, a motorem napędowym były min. walory Forte (+12,55%), PEP (+6,18%) oraz Lentex (+9,17%). Negatywne nastroje nie ominęły również bazowych rynków Starego Kontynentu, gdzie zarówno DAX, jak i CAC 40 zakończyły środowy handel „pod kreską”.

Odmienna sytuacja panowała w Stanach Zjednoczonych, gdzie zarówno S&P500, jak i technologiczny NASDAQ zakończyły środę wzrostami. Siłą napędową były po raz kolejny spółki technologiczne, co widać było chociażby po relatywnym zachowaniu drugiego z ww. indeksów.

Akcje Apple wzrosły o ponad 2%., do najwyższego poziomu w historii, tj. 381,37 USD. Z kolei walory Microsoft, Netflix i Amazon zyskały po 2-3%. W powyższym otoczeniu niespodziewanie zyskiwało również złoto, którego kwotowania pobiły kolejny rekord cenowy w tym roku kończąc handel powyżej poziomu 1800 dolarów za uncję.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Wczorajsze wzrosty na rynkach akcji w Stanach Zjednoczonych są od rana dyskontowane przez indeksy azjatyckie. Japoński Nikkei225 drożeje o ponad 0,5%, a chiński Shanghai Composite Index o ponad 1%.

Również kontakt terminowy na DAX jest kwotowany powyżej wczorajszego zamknięcia, co implikuje wg nas pozytywne otwarcie handlu w Warszawie. Dziś w kalendarzu makro warto zwrócić uwagę na cotygodniowe odczyty amerykańskich danych odnośnie liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Rynek zakłada 1,375 tys. wniosków, a każde pozytywne zaskoczenie w tym zakresie może być dyskontowane przez stronę popytową rynku w cenach akcji. W dniu dzisiejszym odbędzie się również spotkanie ministrów finansów państw strefy euro podczas którego powinno dojść do ustaleń dotyczących funduszu odbudowy państw Europy po stratach wywołanych pandemią koronawirusa.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here