Kurs dolara (USD/PLN) silnie w dół. Frank i euro idą w jego ślady 15 lutego 2021 r.Kurs złotego w poniedziałek korzysta z utrzymującej się na zagranicznych rynkach słabości dolara amerykańskiego i wraz z innymi walutami rynków wschodzących notuje odbicie na początku nowego tygodnia. W efekcie kurs euro (EUR/PLN) utrzymuje się poniżej 4,50 zł, dolar (USD/PLN) spada ponownie pod 3,70 zł, a z kolei funt (GBP/PLN) nie potrafi pokonać oporu 5,15 zł. Spadkowi poniżej wsparcia 4,15 zł opiera się natomiast kurs franka szwajcarskiego (CHF/PLN).

  • Dolar amerykański po piątkowej przerwie wraca w poniedziałek do spadków, tracąc również do złotówki
  • Najsilniejszą walutą pozostaje funt szterling, ten jednak nie wybija ważnego oporu względem złotówki
  • Euro porusza się natomiast nadal poniżej poziomu 4,50 zł, który miał być silnym wsparciem w obliczu potencjalnych interwencji walutowych NBP

Kurs euro nadal pod 4,50 zł. EUR/PLN nie potrafi wybić poziomu

Pomimo prób powrotu nad ważny poziom 4,50 zł, kurs euro nie utrzymał się powyżej i w poniedziałek koryguje o 0,3%. W efekcie za 1 euro płaci się w tym momencie 4,48 zł, a para walutowa EUR/PLN jest jedną z najmocniej tracących do polskiej złotówki na początku nowego tygodnia.

Od strony technicznej na wykresie nie zmienia się wiele, a strefa 4,50 zł nadal będzie pełniła rolę ważnego oporu. Lokalne wsparcie pokrywa się w tym momencie z dołkami z początku i z połowy lutego, wypadając w okolicach poziomu 4,47.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Dolar amerykański powraca w poniedziałek poniżej 3,70 zł. Kurs USD/PLN w dół o 0,4%

Najsilniej w trakcie poniedziałkowej sesji traci kurs dolara amerykańskiego, który ponownie spada poniżej poziomu 3,70 zł i osuwa do polskiej złotówki o 0,4%. Osunięcie wywołane z jednej strony słabością dolara amerykańskiego na międzynarodowych rynkach, z drugiej strony powrotem apetytu na ryzyko wśród zagranicznych inwestorów, którzy znowu przychylenie patrzą na rynki wschodzące i polskiego złotego.

W momencie, gdy para walutowa USD/PLN wyceniana jest na 3,69 zł, to kurs nadal utrzymuje się w niedużej odległości od ważnego poziomu dla amerykańskiej waluty. Dopiero jego trwałe wybicie i zejście poniżej dołków z lutego, które wypadają w okolicach poziomu 3,68 zł, pozwoliłoby na silniejsze zejście notowań.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs franka broni 4,15 zł

W poniedziałek do złotówki traci również kurs franka szwajcarskiego, który osuwa się o 0,25%. Chociaż w godzinach porannych para walutowa CHF/PLN chwilowo spadała poniżej poziomu 4,15 zł, to przed południem ten został wybroniony i notowania powracają nad istotną strefę wsparcia.

Poziom 4,15 od początku lutego odgrywa bardzo ważną rolę dla franka szwajcarskiego i ten nie potrafi się zdecydować, czy poziom trwale wybić górą i rosnąć, czy pokonać go w kierunku południowym i zanotować silniejszą korektą spadkową. Zdaniem analityków w przeciągu kolejnego tygodnia niewiele powinno ulec zmianie i poziom ten nadal będzie działał jak magnes na wycenę pary walutowej.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Funt walczy z 5,15 zł, kurs GBP/PLN jednak nadal w ryzach oporu

Kurs funta nie umie natomiast poradzić sobie z oporem na wysokości poziomu 5,15 zł, który w przeciągu ostatniego miesiąca testuje już trzeci raz. Dwa ostatnie kontakty ze wspomnianą strefą powodowały silniejszą korektę spadkową na GBP/PLN, tej jednak jak na razie nie widać w poniedziałek.

Chociaż kurs funta osuwa się do 5,14 zł, to nadal zyskuje skromnie do polskiej złotówki, a skala umocnień wynosi 0,04%. Funt jest silny również na międzynarodowych rynkach zyskując w poniedziałek bardzo mocno do dolara amerykańskiego. Para walutowa GBP/USD wybija poziom 1,39 i znajduje się na najwyższych poziomach od kwietnia 2018 roku.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa prognozy | pkn orlen gpw | indeks dax | dolary kurs | notowania pkn |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here