Jeden funt szterling i dolar amerykańskiKurs dolara amerykańskiego podczas czwartkowej sesji handlowej wobec polskiego złotego dociera do zakresu 3,94 PLN. Wszystko w tym momencie przemawia za możliwością utrzymania wsparć na parze USD/PLN – jednak kolejne sesje pokażą co tak naprawdę ma w zanadrzu para z dolarem amerykańskim. Jeśli wsparcia zostaną utrzymane, osoby handlujące na parze będą mogły zobaczyć kolejne podejście pod lokalny opór na poziomie 3,97 PLN. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary USD/PLN.


Kurs dolara amerykańskiego z szansą na utrzymanie lokalnego wsparcia – para USD/PLN na wykresie H4

  • Dolar amerykański w czwartek stabilizuje kurs w okolicach wsparcia
  • Para USD/PLN dociera do okolic 3,94 PLN
  • Nadal rynek pozostaje w konsolidacji, brak dalszych sygnałów na handel
  • Warto zatem poczekać na wyklarowanie się sytuacji na parze z dolarem

Czwartkowa sesja handlowa na rynku dolara amerykańskiego rozpoczyna się stabilizowaniem kursu w okolicach poziomu 3,94 PLN. Rynek – jak widać po załączonym wykresie pary USD/PLN – zbliża się do lokalnego wsparcia, które może istotnie wyhamować dalsze zejście i wygenerować kolejne sygnały mogące popchnąć rynek do lokalnych oporów. Te znajdują się w okolicy poziomu 3,97 PLN i nic w tym temacie nadal nie uległo zmianie.

Zdaje się, że jedynym rozsądnym schematem handlu na nadchodzące sesje handlowe będzie wyczekanie zejścia do zakresu 3,93 PLN – 3,92 PLN i obserwacja, czy w tych okolicach nie zostanie wyhamować dalsze zejście. Wówczas potencjał zysku do ryzyka przemawiać może za dalszymi pozycjami długimi – w tym również do określonego już poziomu 3,97 PLN. Obecne poziomy nie dają póki co żadnych sygnałów, więc handel w tym rejonie może być obarczony większym ryzykiem szybkiego zwrotu – warto wyczekać okazji.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 09.07.2020
Kurs dolara USDPLN H4 09.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here