Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) rośnie do 3,91 zł, euro (EUR/PLN) odbija do 4,62 złWe wtorek sentyment rynku walutowego skłania się ku silniejszemu dolarowi. Rynek wycenia na ile opóźnienia w szczepieniach populacyjnych w Europie wpłyną na tempo odbicia gospodarczego. W środowisku silniejszego dolara nie najlepiej radzą sobie waluty EM.

Kurs dolara liderem wzrostów. Widać to na wykresie USD/PLN

Kurs EUR/USD w środę oscyluje na poziomie 1,1834. W wyraźniejszym odbiciu nie pomogło nawet potwierdzenie informacji o ograniczenia możliwości eksportu szczepionek przeciwko COVID19. Podjęte kroki mają wpłynąć na producentów i zwiększyć dostępność produktów w Unii Europejskiej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nastroje na rynku walutowym są jednak niedźwiedzie. W Europie Środkowo-Wschodniej najsilniejszą walutą jest forint, który nieoczekiwanie umacnia się względem euro. Wtorkowa decyzja banku centralnego nie zaskoczyła, stopy procentowo na Węgrzech zostały niezmienione. EUR/HUF spada jednak w środę do poziomu 364,3 pkt.

W oczekiwaniu na decyzję banku centralnego w sprawie poziomu stóp procentowych osłabia się korona czeska. Rynek oczekuje gołębiego wydźwięku komunikatu po posiedzeniu decyzyjnym, ale jednoczenie utrzymania dotychczasowych parametrów polityki pieniężnej. EUR/CZK umacnia się do 26,3 pkt. Decyzja zapadnie o 14:30.

Złoty osiada w połowie stawki walut EM. Po wtorkowym umocnieniu nie ma już śladu, a kurs EUR/PLN odbija do 4,6250. Przejściowo obserwowaliśmy test okrągłego poziomu 4,63. Słabość złotego objawia się przede wszystkim w parze z dolarem. Kurs USD/PLN rośnie do 3,9095 i jest 0,25 proc. wyższy od poziomów odniesienia. Słabość złotego tonowana jest przez równie słabego funta przez co kurs GBP/PLN niemal nie zmienia swojego położenia względem kursu zamknięcia z wtorku. Szterling jest najsłabszą walutą w koszyku G10, a kurs GBP/PLN osiada w okolicy 5,3617.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here