Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) rośnie do 3,72 zł, euro (EUR/PLN) po 4,57 zł w SylwestraMimo że bieżący tydzień na rynku polskiego złotego zaczął się spokojnie, to od wtorku rodzima waluta znajduje się pod wyraźną presją podaży. Notowania indeksu BOSSAPLN z okolic 89,40-89,70 pkt., spadły do obecnego rejonu 87,70-87,80 pkt.

Kurs dolara stabilizuje się po istotnych zwyżkach

Na uwagę zasługuje to, że notowania PLN zniżkowały pomimo ogólnego optymizmu na globalnych rynkach finansowych w ostatnich dniach, wspierającego waluty EM. Presję wywarły jednak spekulacje na temat możliwych działań NBP, za sprawą m.in. wypowiedzi Adama Glapińskiego na temat możliwego obniżenia stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po dwóch dniach wyraźnych przecen, dzisiaj rano notowania indeksu BOSSAPLN ustabilizowały się w okolicach wczorajszego zamknięcia. Analogiczne ruchy widać na wykresach USD/PLN oraz EUR/PLN.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

W przypadku kursu USD/PLN, wtorek i środa przyniosły istotne zwyżki, a dzisiejszy poranek to już stabilizacja w okolicach 3,72. Jeszcze na początku tygodnia kurs tej pary walutowej oscylował w okolicach 3,67.

Notowania USD/PLN – dane dzienne

Z kolei na wykresie notowań EUR/PLN obserwowaliśmy wzrosty z poziomów nieprzekraczających 4,50 do obecnego rejonu 4,5750.

Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Dzisiaj w wielu krajach, w tym w Polsce, sesja giełdowa się nie odbędzie, a w wielu innych jest ona skrócona. Ze względu na małą aktywność inwestorów, ruchy na rynkach walut mogą być nerwowe, ale ich wymowa będzie mało istotna.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here