Kurs dolara (USD/PLN) przy 3,96 PLN. Rynek nadal nie radzi sobie z lokalnym oporemKurs amerykańskiego dolara wobec polskiego złotego podczas ostatniej już sesji tygodnia ponownie odbija od lokalnego poziomu oporu. W tym momencie zatem podczas pisania analizy dla pary USD/PLN, ta oscyluje w zakresie 3,96 PLN wskazując na słabość oraz możliwość wygenerowania cofnięcia do zakresu lokalnego wsparcia. Jeśli cofnięcie nie będzie jednak na tyle głębokie, aby zanegować dalsze wzrosty – rynek będzie w stanie nadal wypełnić podejście długo oczekiwane przez inwestorów tego rynku. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary USD/PLN.


Kurs dolara amerykańskiego ponownie odbija od oporu – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego w piątek odbija od lokalnego oporu
  • Para USD/PLN nie jest w stanie przebić się wyżej
  • Oczekiwana jest jednak korekta nie negująca dalszych wzrostów
  • Jeśli taka mogłaby się utworzyć, rynek musiałby utrzymać zakres 3,93 PLN

Dziś trudno powiedzieć, aby rynek dolara amerykańskiego się popisał. Rynek ten nadal jest słabszy, niż można było przypuszczać – mimo tak szybkiego podejścia do górnego ograniczenia wykres wyhamował przy oporze – jak zwykle w ostatnim czasie miało to miejsce. Jednak w tym wypadku, jeśli nadal wiara w wybicie oporu wśród inwestorów tego rynku nie opada – liczyć można będzie na kontynuację.

Jednak, aby takie podejście w dalszym ciągu mogło się pojawić dobrze, aby rynek robiąc obecny ruch korekcyjny nie zszedł zbyt głęboko. Wówczas można będzie uważać, że jest to zbieranie siły przed dalszych wzrostem – w tym i wyłamaniem ważnego dla wykresu oporu. Maksymalnym zejściem w takim schemacie handlu byłby poziom 3,93 PLN oraz wyhamowanie dalszych zejść. Następnie rynek może wygenerować podejście do zakresu nawet 4 PLN, jednak warto będzie szukać do tego odpowiednich sygnałów.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 19.06.2020
Kurs dolara USDPLN H4 19.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here