Naga MarketsZbliżenie na monetę 1 złoty PLNNaruszenie bariery 3,70 obserwowane wczoraj okazało się być krótkie, dzisiaj po południu USDPLN powraca do 3,71 w ślad za odbijającym już na szerokim rynku dolarem. Powodem jest pogorszenie się nastrojów na Wall Street po informacjach o możliwym kryzysie w relacjach pomiędzy USA, a Chinami, a także nadal rosnące rentowności amerykańskich obligacji.

Kurs dolara względem euro i złotówki

Wczoraj rynek je ignorował, ale nie jest to łatwe – dzisiaj dla papierów 10-letnich mamy nienotowane od kryzysu z marca ub.r. okolice 1,26 proc. Oznacza to, że historia zatoczyła koło – jesteśmy na poziomach sprzed interwencyjnych zakupów FED w ramach programu QE.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres rentowności 10-letnich obligacji rządu USA, źródło: TradingEconomics.com

Ruch na USDPLN wynika bezpośrednio z przesunięcia EURUSD, który wyraźnie zjechał poniżej 1,2135 po nieudanej próbie podejścia pod 1,2170-75. Po południu oscylowaliśmy już wokół 1,21. O godz. 14:30 rynek dostał zaskakująco dobre odczyty lokalnego indeksu New York Empire State, ale łączenie tego z silniejszym dolarem jest raczej pomyłką.

Wykres dzienny EURUSD

Technicznie USDPLN może powrócić w piątkowe okolice 3,7250 zakładając dalszy niekorzystny rozwój wypadków na Wall Street, co podbija globalny tryb risk-off. W przypadku EURPLN najbliższy opór to okolice 4,5070.

Wykres dzienny USDPLNConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here