Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) pozostaje tuż ponad 3,80, na FX niewielkie zmianyRynek akcji w Azji podtrzymuje pozytywny klimat przyciągnięty z USA. Spadek rentowności długu USA wspiera risk-on, ale uderza w USD. Dane z Chin wypadły mieszane. Złoto jest najwyżej od 2 miesięcy.

Kurs dolara pozostaje pod presją sprzedaży z powodu spadających rentowności obligacji skarbowych USA

Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 0,1 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,8 proc., a Hang Seng rośnie o 0,5 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeksy w Azji pną się ostrożnie wyżej, przejmując apetyt na ryzyko za Wall Street. Tam S&P500 zakończył wczorajsza sesję wzrostem o 1,11 proc., Dow Jones Zyskał 0,9 proc., a Nasdaq100 wzrósł o 1,61 proc. We wzrostach pomogły lepsze od oczekiwań odczyty sprzedaży detalicznej i wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

W piątek rano futures na S&P500 traci niecałe 0,1 proc. Kontrakt na niemiecki DAX rośnie o 0,3 proc.

Paczka danych z Chin pokazała mieszane odczyty. PKB za I kw. wzrósł o 18,3 proc. r/r, zbliżony wynik do prognoz (18,5 proc.), ale w ujęciu kwartalnym dynamika spowolniła do 0,6 proc.  z 3,2 proc. w IV kw. Produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 14,1 proc. r/r (prog. 18 proc.), ale silnie wypadła sprzedaż detaliczna (34,2 proc., prog. 28 proc.).

Na FX niewielkie zmiany, choć USD pozostaje pod presją sprzedaży z powodu spadających rentowności obligacji skarbowych USA. Oprocentowanie 10-latek spadło w czwartego o ponad 6 pb poniżej 1,58 proc. Ryzykowne AUD i NZD najbardziej korzystają na słabości USD. Dziś EUR/USD pozostaje blisko 1,1970, a GBP/USD jest na 1,3760.

Ciąg dalszy stabilizacji na złotym. EUR/PLN dryfuje przy 4,55. USD/PLN pozostaje tuż ponad 3,80.

Złoto (XAUUSD) – wykres dzienny [Źródło: TMS]
Złoto rośnie do 1764 USD/oz i jest najwyżej od dwóch miesięcy, gdyż tani dolar i niższe rentowności poprawiają atrakcyjność kruszcu.

Ropa naftowa WTI rośnie o 0,5 proc. do 63,8 USD/b, korzystając na poprawie rynkowych nastrojów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres eur usd | kurs mercator | dolar | comparic pl | kurs dolara notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here