Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) porusza się na najniższych poziomach od półtora miesiącaOstatnie kilka sesji na rynku polskiego złotego upływało pod znakiem wyhamowania zwyżek i próby stabilizacji notowań. Obecnie kurs BOSSAPLN porusza się w wąskiej konsolidacji w okolicach 87,40 pkt., czyli na poziomach obserwowanych już w poprzednim tygodniu.

Kurs dolara porusza się nadal w okolicach 3,80

Patrząc na kwestie techniczne, notowania indeksu BOSSAPLN w krótkoterminowej perspektywie zdały się wyczerpać siłę do zwyżek, ale wskaźniki nadal oscylują poniżej rejonu wykupienia, co sugeruje, że w średnioterminowej perspektywie możemy mieć do czynienia z próbami dalszych wzrostów, a obserwowana obecnie konsolidacja jest po prostu przystankiem w tym ruchu. Fundamentalnie ten scenariusz stoi jednak w obliczu wielu wyzwań, związanych chociażby z sytuacją pandemiczną na świecie (trudną również w Polsce), czy też wyjątkowo niskimi stopami procentowymi w kraju.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dużo jednak zależeć będzie od sytuacji na szerokich rynkach finansowych. Na razie wciąż dominuje nastawienie risk-on, które pomaga walutom EM w zwyżkach. Notowania USD/PLN poruszają się nadal w okolicach 3,80, czyli na najniższych poziomach od półtora miesiąca – z kolei notowania EUR/PLN odbijają nieco mocniej i poruszają się w rejonie 4,54-4,55.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Dzisiaj kalendarz danych makro dla Polski jest pusty, również w światowym kontekście nie są zaplanowane żadne przełomowe dane, które mogłyby mocniej zachwiać notowaniami walut. Dzisiejsza sesja może być więc relatywnie spokojna, zwłaszcza że już pod koniec poprzedniego tygodnia na globalnych rynkach walut widać było wyciszenie nastrojów i brak dominującego kierunku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość dolara | kurs euro notowania | dax notowanie | gpw | w jakie akcje warto inwestować 2020 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here