Kurs dolara (USD/PLN) ponownie przy poprze. Para z dolarem notowana po 4,1370 PLNKurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego podczas ostatniej sesji tygodnia – w piątek podobnie jak podczas ostatniego przeglądu pary – testuje zakres oporu. Para USD/PLN w tym momencie dociera do zakresu 4,1370 PLN, gdzie testowany był wcześniej zakres relatywnie niski – na poziomie 4,10 PLN. Czy tym razem podejście pod zakres oporu będzie jednoznaczne z jego przełamaniem? Spójrzmy najpierw na wykres H1 pary z dolarem amerykańskim oraz polskim złotym.


Kurs dolara amerykańskiego ponownie testuje zakres oporu – para USD/PLN na wykresie H1

  • Dolar amerykański podczas pąkowej sesji dociera ponownie do zakresu oporu intraday
  • Para USD/PLN tym samym testuje zakres 4,13 PLN
  • Osoby handlujące na prze powinny przyglądać się dalszym testom zakresu
  • Dopiero jego przełamanie może dać sygnał pro-wzrostowy

Ostatnia sesja tygodnia właśnie nastała. Tymczasem dolar amerykański ponownie znajduje się na strefie, podczas to której wczoraj analizowany był rynek dolara. Okazuje się jednak że para USD/PLN wcześniej spadała do zakresu 4,10 PLN testując zakres i ponownie odrobiła ponad 3 grosze podchodząc do obecnej strefy. Wszystko póki co wskazuje, że nadal założenia wczorajszej sesji są dziś aktualne. Mowa w nich była między innymi o tym, że dopiero przekroczenie zakresu 4,14 PLN dałoby sygnał pro-wzrostowy dając szanse na dalsze wzrosty pary.

Wówczas można byłoby szukać rozsądnego wejścia z celem okolic 4,15 – 4,16 PLN. Wszystko wskazuje jednak na to, że obecny zakres oporu może jeszcze potrzymać wykres przed jego przełamaniem. Warto jednak obserwować zachowanie pary – ponieważ w ciągu kolejnych kilku godzin szansa na wzrosty może się pojawić. Negacją dalszych wzrostów będzie jak poprzednio – powrót poniżej 4,1350 PLN, co oznaczać będzie zwyczajnie słabość pary USD/PLN.

wykres Kurs dolara H1 22.05.2020
Kurs dolara H1 22.05.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here